Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2021, 15:35

Songs of Conquest przywróci ducha Heroes of Might & Magic 2 we wczesnym dostępie

Songs of Conquest – strategia inspirowana Heroes of Might & Magic II – ma termin premiery. Na razie tylko we wczesnym dostępie, ale to już postęp.

Trochę musieliśmy czekać na nowego duchowego spadkobiercę serii Heroes of Might & Magic, ale wreszcie zbliża się dzień, gdy będziemy mieli okazję sprawdzić go w akcji. Studio Lavapotion poinformowało, że Songs of Conquest zadebiutuje we Wczesnym dostępie Steama w drugim kwartale 2022 roku.

Gra tworzona przez wspomnianego szwedzkiego dewelopera oraz studio Coffee Stain miała ukazać się już w 2020 roku, ale był to jeden z wielu tytułów opóźnionych po wybuchu pandemii koronawirusa. Deweloperzy chcą być pewni, że – jak to ujęli – Songs of Conquest okaże się grą, jakiej chcieli gracze, a nie taką, o której twórcy „myślą”, że fani jej chcą. Co prawda zespół skorzystał już z pomocy około 250 testerów w pracach nad wersją alfa, ale – wzorem innych drobnych studiów – Lavapotion chce nadać ostateczny kształt swojej grze wraz ze społecznością Steama.

Niestety, ogłoszenie nie przyniosło ze sobą żadnych innych informacji na temat projektu. Na szczęście ciekawscy znajdą doniesienia nt. produkcji Songs of Conquest w kolejnych komunikatach na Steamie i materiałach wideo w serwisie YouTube.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej