Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2022, 17:40

autor: Michał Zegar

Drugi patch do Songs of Conquest ułatwia grę

Do gry Songs of Conquest, będącej duchowym spadkobiercą serii Heroes of Might and Magic, właśnie zawitał patch 0.75.4. Naprawia on wiele błędów i ułatwia zabawę na niskim poziomie trudności.

Inspirowana serią Heroes of Might and Magic gra Songs of Conquest stała się bestsellerem w sklepie Steam tuż po ubiegłotygodniowej premierze w ramach wczesnego dostępu. Nic więc dziwnego, że twórcy gry – szwedzkie studio Lavapotion – ochoczo kontynuują rozwijanie swojego dzieła. Do produkcji właśnie zawitała aktualizacja 0.75.4.

Patch 0.75.4

Łatka 0.75.4 do Songs of Conquest jest już dostępna do pobrania. Z pełną listą zmian zapoznacie się pod tym linkiem. Do najważniejszych nowości można zaliczyć poniższe punkty.

  1. Od teraz po wybraniu niskiego poziomu trudności przeciwnicy sterowani przez sztuczną inteligencję będą łatwiejsi do pokonania.
  2. Obniżono poziom trudności 3. i 4. misji kampanii Pieśń Stoutheartów.
  3. Wszystkie zaklęcia można teraz przeglądać i studiować w Kodeksie.
  4. Wprowadzono samouczek odnośnie mechaniki Momentum.
  5. Najprawdopodobniej udało się zapobiec sytuacjom, w których budynki stawały się niewidzialne (twórcy proszą o zgłaszanie im, jeśli błąd ten jednak dalej występuje).
  6. Naprawiono bug powodujący „wysyp” do pulpitu, gdy jeden lub więcej plików zapisu jest uszkodzonych.
  7. Zaimplementowano wyskakujące okienko z potwierdzeniem wyboru po wciśnięciu przycisku resetu postępów kampanii w menu opcji.

Lepsza lokalizacja i wieże strażnicze

Usprawniono także lokalizacje językowe, a oddziały garnizonów zaopatrywane przez wieże strażnicze zostały podwojone. Warto na koniec wspomnieć, że dodano też przycisk restartu misji na ekranie porażki i w menu gry podczas przechodzenia misji w kampanii.

  1. Songs of Conquest nie tylko oddaje ducha Heroes 3. To w mojej opinii lepsza gra
  2. Songs of Conquest - poradnik do gry
  3. Songs of Conquest – strona oficjalna