Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2021, 12:21

autor: mokosh

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 to zaskakujący sukces

Studio CI Games pochwaliło się sukcesem Sniper Ghost Warrior Contracts 2 – sprzedano ponad 560 tysięcy kopii gry, a koszty produkcji zwróciły się w ciągu dwóch miesięcy.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 to najnowsza część cyklu pierwszoosobowych strzelanek, za którymi stoi polskie studio CI Games. SGWC 2 miało swoją premierę 4 czerwca tego roku i zaliczyło bardzo dobry start, co widać też po sukcesie sprzedażowym, jaki odniosła produkcja. Jak donoszą twórcy, do końca sierpnia gra sprzedała się w nakładzie ponad 560 tysięcy egzemplarzy i zwróciła się w niespełna dwa miesiące.

Wspomniana sprzedaż przełożyła się na zysk w wysokości ponad 30 milionów złotych (taką kwotę CI Games musiało przeznaczyć na produkcję i marketing SGWC 2). Wyniki finansowe skomentował prezes firmy Marek Tymiński, który nie ukrywa zadowolenia z sukcesu, jaki osiągnęła gra. Wyjaśnia również, że rozwój serii Sniper Ghost Warrior jest częścią strategii, jaką przyjęło studio, dlatego też możemy spodziewać się kolejnych odsłon. Poniżej kilka wypowiedzi prezesa spółki:

Bardzo się cieszę z udanej premiery gry Sniper Ghost Warrior Contracts 2, która mocno przełoży się na wyniki za cały 2021 oraz wyniki w kolejnych latach. Jest to jednocześnie najlepiej jak dotąd oceniana odsłona w serii, zarówno przez graczy jak i krytyków.

Faktycznie, jeśli spojrzymy na wykres recenzji na Steamie, to gracze są bardzo pozytywnie nastawieni do produkcji polskiego studia. Na ponad 3 tysiące recenzji, zaledwie 600 stanowią te negatywne. Cieszy też statystyka odnosząca się do liczby użytkowników jednocześnie grających w produkcje. Jak podaje SteamDB jest to prawie 1300 osób. Wychodząc poza platformę Valve, w serwisie Metacritic gra także ma się dobrze, wersja na PC otrzymała wynik 73/100 wśród krytyków, a gracze oceniają ją bardzo podobnie - 7.4/10. Jeśli chodzi recenzje SGWC 2 na konsolach, to gra spodobała się bardziej graczom Xbox One, średnia ocen na tej platformie wynosi 7.8/10, a na PlayStation 4 jest to 6.9/10 punktów.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 to zaskakujący sukces - ilustracja #1

SGWC 2 to ważny kamień milowy w rozwoju CI Games S.A. Częścią naszej strategii jest konsekwentny dalszy rozwój serii. Już w pierwszej połowie 2020 roku rozpoczęliśmy planowanie oraz tworzenie koncepcji następnej gry snajperskiej, w tym poczyniliśmy istotne prace związane z procesem zmiany silnika i ujednoliceniem technologii, na której tworzymy obecnie wszystkie nasze duże tytuły. Z początkiem lipca 2021 prawie cały zespół z warszawskiego studia dołączył do projektu i rozpoczęliśmy etap prac produkcyjnych.

Całkiem niedawno miał też premierę dodatek do gry pod tytułem Butcher’s Banquet. Oferuje on nowy region i jest dostępny w ramach aktualizacji na PC i konsolach. Więcej o nim możecie przeczytać tutaj.