Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2021, 06:51

Sniper Elite 5 zapowiedziane. Gra trafi do Game Pass

Studio Rebellion zapowiedziało Sniper Elite 5, czyli kolejną odsłonę popularnego cyklu strzelanek. Gra ukaże się w przyszłym roku i od premiery dostępna będzie w abonamencie Game Pass.

SNIPER ELITE 5 W SKRÓCIE
  1. Deweloper: Rebellion
  2. Wydawca: Rebellion
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, XSX|S, PS4, PS5
  5. Game Pass: tak, na PC, XONE i XSX|S
  6. Data premiery: 2022 r.

Obawialiśmy się, że zapowiedzi nowych gier z gali The Game Awards będą ostatnimi w tym roku. Dlatego miłym zaskoczeniem okazało się ujawnienie przez studio Rebellion projektu Sniper Elite 5, czyli kolejnej odsłony popularnej serii snajperskich strzelanek.

Gra zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S i PlayStation 5. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku. Produkcja od momentu debiutu dostępna też będzie w abonamencie Game Pass, zarówno na konsolach Xbox, jak i na PC.

Wydanie PC sprzedawane ma być w serwisach Steam, Epic Games Store oraz Microsoft Store. To istotna informacja, gdyż ostatnia odsłona tej marki, czyli spin-off Zombie Army 4: Dead War, była czasowym tytułem ekskluzywnym dla sklepu Epic Games i na Steama trafiła dopiero rok po premierze.

Abonament Game Pass kupisz tutaj

Akcja Sniper Elite 5 toczyć się ma we Francji w 1944 roku. Głównym bohaterem ponownie będzie Karl Fairburne, który zostanie wysłany na wybrzeże Bretanii w celu osłabienia Wału Atlantyckiego, czyli niemieckiego systemu fortyfikacji. Podczas realizacji tej misji wpadnie na trop tajnego nazistowskiego planu znanego jako Operacja Kraken, który może doprowadzić do ostatecznej przegranej aliantów.

Gra zaoferuje obszerną kampanię fabularną, którą będziemy mogli przejść samotnie lub w trybie kooperacyjnym dla dwóch osób. Ta druga opcja zostanie ulepszona w porównaniu z poprzednią częścią serii, dzięki czemu gracze będą mogli dzielić się amunicją i ekwipunkiem, jak również leczyć się nawzajem. Możliwe będzie także przeprowadzanie inwazji na cudze sesje. W takim wariancie wcielimy się w niemieckiego snajpera i zapolujemy na innych graczy w ich kampanii.

Ponadto w Sniper Elite 5 nie zabraknie bardziej tradycyjnych opcji multiplayer. Pojawią się klasyczne potyczki PvP, w których rywalizować ze sobą będzie maksymalnie szesnaście osób równocześnie na jednej mapie. Dostępny będzie także tryb survivalowy, gdzie trzy osoby zmierzą się z coraz mocniejszymi falami wrogów.

W grze powróci oczywiście tzw. killcam, czyli kamera pokazująca zniszczenia, jakie nasze pociski powodują w ciałach wrogów. Autorzy obiecują, że ten element będzie jeszcze bardziej realistyczny niż we wcześniejszych odsłonach. Dodatkowo ma on być aktywowany dla trafień nie tylko z karabinów snajperskich, ale także innej broni palnej oraz ataków nożem.

Sniper Elite 5 zaoferuje też ulepszenia w systemie balistyki oraz rozbudowany system modyfikacji uzbrojenia, pozwalający nam zmieniać wiele elementów każdej broni, jak również korzystać z dużego wyboru typów amunicji.

  1. Oficjalna strona serii Sniper Elite

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.