Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2014, 20:15

autor: Michał Kułakowski

SMITE – nowe grywalne bóstwo

Twórcy SMITE, a więc popularnej produkcji z gatunku MOBA, udostępnili właśnie nową grywalną postać, którą jest rzymski bóg Sylvanus. Jego domeną są lasy oraz przyroda, dzięki czemu dysponuje atakami oraz umiejętnościami korzystającymi z mocy natury.

SMITE miało oficjalną premierę w marcu tego roku. Twórcy gry z amerykańskiego studia Hi-Rez nie osiadają jednak na laurach, bowiem konkurencja na rynku tytułów z gatunku MOBA jest ogromna, a deweloperzy nowych produkcji walczą zaciekle o trzecie miejsce w wyścigu zdominowanym przez League of Legends oraz Dotę 2. Wsparcie dla gry oraz jej rosnącej społeczności jest kluczem do osiągnięcia sukcesu, dlatego też SMITE otrzymuje regularnie różnego rodzaju poprawki i uaktualnienia. Najważniejszymi nowościami są oczywiście kolejne grywalne postacie. Jedną z nich jest wprowadzony właśnie do rozgrywki bóg Sylvanus. To pochodzące z rzymskiego panteonu bóstwo jest patronem lasów, pól i rolnictwa. Gracze, którzy zdecydują się na debiutującego bohatera, będą polegać na umiejętnościach wykorzystujących potęgę natury. Są to zarówno obszarowe ataki jak i zdolności zatrzymujące przeciwników, które w akcji możemy obejrzeć na dołączonym trailerze.

Warto przypomnieć, że już na początku stycznia odbędą się pierwsze finały oficjalnych mistrzostw świata w SMITE. Impreza zostanie zorganizowana w Atlancie, a jej uczestnicy będą mogli zgarnąć w sumie 600 tysięcy dolarów. Wydarzenie będzie można oglądać w sieci, kibicując jednej z ośmiu zaproszonych drużyn.

SMITE to popularna gra z gatunku MOBA, działająca w modelu free-to-play, za której stworzenie odpowiada amerykańskie studio Hi-Rez. Od licznej konkurencji produkcję odróżnia bardziej zręcznościowy model rozgrywki, różne warianty zabawy, sposób kontrolowania postaci (widok trzecioosobowy), a także ciekawa galeria bohaterów, na którą składają się bogowie i bóstwa, pochodzące z wielu mitologii z całego świata.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Smite