Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2024, 21:34

Śliczne cyberpunkowe Replaced wreszcie nabrało kształtów. Mamy garść nowych informacji o grze, a datę premiery pewnie poznamy na Xbox Games Showcase

Po okresie ciszy, w końcu dostaliśmy nowe informacje na temat cyberpunkowej platformówki Replaced. A to za sprawą dema gry, w które mieli okazję zagrać wybrani dziennikarze. Więcej wieści na temat gry zapewne poznamy podczas pokazu Xbox Games Showcase.

Źródło fot. Sad Cat Studios/Coatsink Software.
i

W czerwcu 2021 roku studia Sad Cat Studios i Coatsink zapowiedziały retrofuturystyczną platformówkę akcji 2,5 D – Replaced. O tej uderzającej w cyberpunkowe nuty grze przez ostatni czas było cicho – aż do dziś.

Okazuje się bowiem, że wybrani dziennikarze mieli niedawno okazję przetestować demo Replaced, czym nie omieszkali podzielić się w sieci. Co warte odnotowania, ich wrażenia miały być bardzo pozytywne. Jak czytamy w jednej z zapowiedzi zamieszczonej w magazynie Xbox Wire, produkcja od samego początku stawia na dynamiczną akcję, dając nam ultimatum – biegnij albo zgiń.

Ponadto w Replaced mają się liczyć precyzja i rytm, co może budzić skojarzenia z inną cyberpunkową grą – Ghostrunnerem. Co więcej, produkcja ma zgrabnie łączyć sekwencje gampleyowe z oskryptowanymi scenami, a wszystko to w pięknej pixelartowej oprawie graficznej, którą mogliśmy podziwiać na licznych zwiastunach.

W Replaced wcielamy się w sztuczną inteligencję o imieniu R.E.A.C.H, która została uwięziona w ludzkim ciele.

  • Zamieszkamy w opuszczonej stacji w Phoenix City, która będzie pełnić funkcję hubu. To tutaj porozmawiamy z postaciami niezależnymi, które pozwolą nam lepiej zgłębić prawdę zarówno o sobie, jak i o świecie gry.
  • Produkcja ma przypominać film akcji, a jej świat stylizowany jest na lata 80 XX wieku.
  • W Replaced będziemy pokonywać oponentów zarówno w zwarciu, jak i na dystans. Walcząc wręcz, „nabijemy” specjalny pasek, co umożliwi nam na oddanie potężnego strzału z broni.

Jeśli jesteście fanami platformówek, a do tego lubicie nurt cyberpunku, to warto mieć tę grę na oku. Replaced planowo ma ukazać się w tym roku na PC, XOne i XSX/S. Tytuł od premiery dostępny ma być w usłudze Xbox Game Pass. Niewykluczone, że jego datę premiery poznamy na niedzielnym Xbox Games Showcase.

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej