Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2014, 09:30

Słabe otwarcie Castlevania: Lords of Shadow 2. Top 10 Steam (23 lutego - 1 marca)

Banished pozostała najlepiej sprzedającą się grą ubiegłego tygodnia na Steamie - najpopularniejszej platformie cyfrowej dystrybucji. Castlevania: Lords of Shadow 2 w premierowym tygodniu wylądowała dopiero na miejscu dziesiątym. Zobacz co jeszcze chętnie kupowali użytkownicy PC.

Ubiegły tydzień na Steamie przebiegał ponownie pod dyktando Banished, któremu udało się utrzymać drugi tydzień z rzędu na pierwszym miejscu. DayZ musiało zadowolić się drugą lokatą. Bardzo ładnie, bo o kilka oczek w górę podskoczył Thief, który przecież jakoś nie wzbudził zachwytu u recenzentów. Tuż za nim uplasował się South Park: The Stick of Truth. Jak wiemy, firma Ubisoft postanowiła w Europie dmuchać na zimne i wersję konsolową ocenzurowała pozbawiając ją kilku scen, chyba więc edycja na blaszaki pozostaje tą jedyną słuszną.

Na liście Steama po raz pierwszy pojawiły się dwa nowe tytuły. Najnowsza część Naruto może nie jest akurat wielką niespodzianką, ale już dziewiąte miejsce dla RPG Makera XV Ace może być zaskoczeniem - nawet pomimo faktu, że obie pozycje oferowane były ze znaczącą obniżką ceny. Castlevania: Lords of Shadow 2 zamyka pierwszą dziesiątkę. Gra ewidentnie nie sprostała pokładanym w niej nadziejom, a o taki stan rzeczy byli pracownicy studia Mercury Steam obwiniają jej głównego projektanta. Publiczne obrzucanie się oskarżeniami nigdy nie wygląda dobrze.

1.

Banished

2.

DayZ

3.

Thief

4.

South Park: The Stick of Truth

5.

Rust

6.

Planetary Annihilation

7.

Assassin’s Creed IV: Black Flag

8.

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst

9.

RPG Maker XV Ace

10.

Castlevania: Lords of Shadow 2