Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2023, 11:19

autor: Adam Adamczyk

Skyrim w Crusader Kings 3, ten mod to uczta dla fanów

Chcecie zwiedzić świat Skyrima w CK 3? Ta modyfikacja oferuje wielką mapę oraz sporo nowych funkcji.

Źródło fot. Elder Kings 2
i

Fani uniwersum The Elder Scrolls doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak olbrzymi i charakterystyczny jest świat, który zwiedzamy w poszczególnych częściach serii. Nic zatem dziwnego, że znane miłośnikom Skyrima czy Obliviona lokacje musiały trafić do zupełnie innej gry, a mianowicie do Crusader Kings 3. Modyfikacja o nazwie Elder Kings II oferuje duży świat, wiele grywalnych ras i sporo nowych funkcji.

Skyrim w CK3

Elder Kings II nie jest nową modyfikacją – wspominaliśmy o niej w przeszłości, kiedy nie była jeszcze ukończona. Pełna wersja łączy ze sobą rozgrywkę znaną z CK3 z uniwersum The Elder Scrolls, więc coś dla siebie znajdą tu miłośnicy obu marek. Poza Skyrimem będziemy mogli trafić tu również do innych znanych krain, takich jak Morrowind czy Elsweyr.

Elder Kings 2 może pochwalić się wielką i pełną detali mapą czy nowymi mechanikami, które powstały na potrzeby moda. Znajdziemy tu między innymi:

  1. wszystkie 10 grywalnych ras z głównej gry + inne, jak Tsaesci, Lilmothiit, Gobliny, Kothringi,
  2. magię,
  3. wampiry,
  4. religię,
  5. nowe rządy: Autokracja, Piraci, Altmerowie i inne.

Do uruchomienia tytułu wymagana jest gra CK3, ale dodatki do niej nie są konieczne, choć jeśli je posiadamy, będziemy mogli skorzystać z dodatkowych funkcji. Twórcy poinformowali, że chcąc grać w Cyrodill warto posiadać DLC Royal Court.

Więcej informacji na temat Elder Kings 2 znajdziecie na stronie warsztatu Steam. Stamtąd ją również pobierzecie, choć alternatywnie można ją zdobyć również za pośrednictwem Nexus Mods.

  1. Elder Kings 2 w warsztacie Steam
  2. Elder Kings 2 w Nexus Mods
  3. Oficjalna strona Elder Kings 2

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuję się zawodowo od 2013 roku i przez większość tego czasu współpracowałem z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuję się od dziecka, dlatego z czasem postanowiłem połączyć jedną z moich pasji z pracą. Tak w 2021 roku udało mi się dołączyć do Gry-Online.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuję się także informacjami stricte techowymi. Poza pracą interesuję się grą na gitarze, komponowaniem muzyki i sportami siłowymi.

więcej