Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2012, 21:26

autor: Jaxa

Sith Sorcerer – jak grać

Krótki poradnik wprowadzający w tajniki grania Czarnoksiężnikiem Sith.

Sith Sorcerer – jak grać - ilustracja #1

Czarnoksiężnik Sith to jedna z najpopularniejszych, w chwili obecnej, specjalizacji w grze Star Wars: The Old Republic. Biegając po świecie gry, można spotkać bardzo wielu przedstawicieli tej profesji. Nierzadko widuje się grupy zbierające się na Misje Heroiczne składające się w znakomitej większości z Sorcererów. Skąd bierze się taka popularność tej profesji?

Czarnoksiężnik Sith to klasa bardzo uniwersalna. Zarówno gdy preferujemy rozgrywkę samotną, jak i grupową. Może być healerem lub dystansowym DPS-em i w obu tych specjalizacjach jest świetny. Budując postać w oparciu o Drzewo Corruption, możemy stworzyć najlepszego w mojej opinii healera w Imperium, a przy drzewie Lightning otrzymujemy DPS-a potrafiącego wygenerować naprawdę potworne ilości obrażeń. Oczywiście ze względu na to, że może korzystać tylko z lekkich pancerzy, przeżywalność Czarnoksiężnika bywa dość mizerna, ale jak długo nie musi zbliżać się do przeciwników, tak długo pozostaje żywy. A to bywa dość łatwe. Raz ze względu na to, że Khem Val (pierwszy Towarzysz, jakiego dostajemy) jest naprawdę doskonałym tankiem w zwarciu (o ile pamiętamy o regularnym dozbrajaniu go i pilnowaniu poziomu jego życia w trakcie walki), ze świetnymi możliwościami do aggrowania dużej ilości przeciwników, a dwa ze względu na sporą ilość umiejętności typu ogłuszenie i spowolnienie, jakimi dysponuje Sorcerer (zwłaszcza jako DPS).

Sith Sorcerer – jak grać - ilustracja #2

Bardzo przydatną umiejętnością, niezależnie od drzewka, w które inwestujemy, jest też Whirlwind, czyli nasz 60-sekundowy Crowd Control, pozwalający na rozprawianie się nawet z grupami twardszych przeciwników. Należy jednak uważać i, jeżeli posiłkujemy się Whirlwindem, robić to na przeciwnikach znajdujących się z dala od Khema, gdyż ma on tendencje do obszarowego aggrowania i rozbijania Crowd Control.

Najważniejsze statystyki

Willpower (Siła Woli)

Endurance (Wytrzymałość)

Najważniejsze Mody

Force Wielder (więcej Endurance niż Willpower)

Resolve (więcej Willpower niż Endurance)

Najważniejsze umiejętności

Sith Sorcerer – jak grać - ilustracja #3Force Lightning – ulubiona umiejętność Inkwizytorów. Potężne obrażenia kanałowane w przeciwnika.

Sith Sorcerer – jak grać - ilustracja #4Whirlwind – umiejętność typu Crowd Control. Pozwala na unieruchomienie przeciwnika na 60 sekund. Można tego użyć nawet w trakcie walki. Ma 60-sekundowy cooldown.

Sith Sorcerer – jak grać - ilustracja #5Jolt – umiejętność typu interrupt. Pozwala na przerwanie umiejętności przeciwnika w trakcie jej rzucania lub kanałowania.

Sith Sorcerer – jak grać - ilustracja #6Static Barrier – zwana popularnie „bąbelkiem”. Pozwala na otoczenie siebie lub przeciwnika dość potężnym bąblem energii absorbującym obrażenia. Dodatkowo w każdym drzewku znajdują się umiejętności rozszerzające możliwości Static Barrier.

Sith Sorcerer – jak grać - ilustracja #7Purge – zdejmuje z przyjaznego celu dwa debuffy.

Sith Sorcerer – jak grać - ilustracja #8Extrication – obniża poziom threatu, jaki generuje cel. Dodatkowo jeżeli cel należy do naszej drużyny zostaje do nas przyciągniety.

Sith Sorcerer – jak grać - ilustracja #9Reanimation – umiejętność typu combat ressurection (CR), pozwalająca na wskrzeszanie padłych towarzyszy nawet w trakcie walki. Niezastąpiona w Operacjach.