Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2020, 16:10

Silent Hill 4 w końcu trafiło do cyfrowej dystrybucji

Dziś na platformie GOG.com swoją premierę miał Silent Hill 4: The Room, czyli wydana pierwotnie w 2004 roku odsłona kultowego cyklu survival horrorów – ostatnia stworzona przez słynne Team Silent. To kolejna produkcja firmy Konami, która trafiła ponownie do sprzedaży na PC.

GOG.com rozpieszcza ostatnio fanów klasycznych pozycji z katalogu firmy Konami. W miniony piątek w jego ofercie pojawiły się pierwsza i druga część słynnego cyklu Metal Gear Solid, a także oryginalne odsłony serii Castlevania i Contra. Natomiast dziś na tej popularnej platformie cyfrowej dystrybucji do sprzedaży trafiło Silent Hill 4: The Room. Można je zakupić za 35,99 złotych.

Silent Hill 4 w końcu trafiło do cyfrowej dystrybucji - ilustracja #1
Czy uda Ci się wydostać z tajemniczego pokoju?

Tytuł ten powinien być doskonale znany wszystkim miłośnikom survival horrorów. Jest on bowiem częścią jednej z najbardziej kultowych serii, jeśli chodzi o gry wideo. Warto zaznaczyć, że „czwórka” jest ostatnią odsłoną do niej należącą, za której odpowiedzialny był wewnętrzny zespół Konami znany jako Team Silent, czyli oryginalni twórcy serii. Była ona dość kontrowersyjną produkcją, chociażby ze względu na fakt, że mało było w niej samego osnutego mgłą tytułowego miasteczka. Można jednak znaleźć jej fanów, którzy docenili takie elementy jak interesująca fabuła czy świetna ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiada nieoceniony Akira Yamaoka.

Premiera Silent Hill 4: The Room może cieszyć, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że tytuł praktycznie zniknął z oficjalnej dystrybucji, podobnie zresztą jak większość odsłon serii Silent Hill. I w tym momencie można sobie zadać pytanie, czy istnieje szansa, że na GOG.com pojawią się również na przykład druga i trzecia część cyklu? Miejmy nadzieję, że tak.

Prócz tego na GOG.com wystartowała promocja z okazji 12. urodzin platformy. Potrwa ona do 9 października do godziny 15:00 czasu polskiego. Pełną listę gier przecenionych w jej ramach znajdziecie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona firmy Konami
  2. Silent Hill 4: The Room - recenzja gry
  3. Silent Hill 4: The Room - poradnik do gry

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej