Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2022, 20:35

Remake Silent Hill 2 jest już dość bliski ukończenia

Premiera remake'u Silent Hill 2 nie musi być odległą przyszłością. Według słów prezesa Bloober Team, cały projekt jest już na zaawansowanym etapie prac.

Źródło fot. Bloober Team
i

W ubiegłą środę świat obiegła oficjalna informacja, że polskie studio Bloober Team pracuje nad remakiem Silent Hill 2. Teraz pojawiły się kolejne doniesienia, według których debiut tytułu nie musi być odległą przyszłością.

Premiera Silent Hill 2 może być blisko

Podczas ubiegłotygodniowego pokazu Konami nie podano daty premiery remake’u Silent Hill 2, jednak produkcja może ukazać się szybciej, niż się wydaje. W dniach 19-21 października miało miejsce GPW Innovation Day, konferencja dla inwestorów organizowana przez Giełdę Papierów Wartościowych. Jedną z osób, które wystąpiły na tym wydarzeniu, był CEO Bloober Team, Piotr Babieno.

Podczas prezentacji dyrektor generalny naszego rodzimego studia przyznał, że remake Silent Hill 2 powstaje już od trzech lat (via TheGameSpoof) i ma być na „późnym” etapie prac.

Konami odgrywa istotną rolę w całym procesie – Japończycy w całości sfinansowali powstanie odświeżonego SH2. Mają oni również odpowiadać za ustalenie daty premiery.

Nowy film z remake’u Silent Hill 2

Warto również zwrócić uwagę na filmik opublikowany dzisiaj przez Bloober Team (poniżej). Ukazuje on kulisy pracy nad remakiem Silent Hill 2. Deweloperzy mówią w nim, że podchodzą z szacunkiem do materiału źródłowego i dokładają wszelkich starań, aby zachować klimat znany z oryginału. Dlatego też nawiązali współpracę z jego twórcami.

Oczywiście ponownie pojawiły się te same hasła co przy zapowiedzi – uwspółcześnione zostaną wybrane mechaniki rozgrywki, a perspektywa ulegnie zmianie i całość będzie ukazana zza pleców głównego bohatera. Jeśli jesteście zainteresowani, to cały film możecie obejrzeć poniżej. W 1:52 zobaczycie sekundowy urywek gameplayu w surowej formie.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej