Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2020, 13:49

autor: Froozyy

Shroud wskazuje na problem z premierami gier single-player

Streamer Michael „Shroud” Grzesiek stwierdził, że wszyscy gracze powinni mieć dostęp do gier single-player w tym samym czasie (włączając w to streamerów). Pozwoliłoby mu to m.in. na spokojne przechodzenie takich produkcji podczas swoich transmisji.

Podczas niedawnej transmisji jeden z najpopularniejszych streamerów na Twitchu - Michael „Shroud” Grzesiek – poruszył ciekawy problem dotyczący premier gier single-player w dzisiejszych czasach. Według niego wszyscy gracze powinni mieć dostęp do danej produkcji w tym samym momencie (wliczając w to streamerów oraz różnych influencerów) i gra nie powinna być udostępniana wcześniej nawet dla wybranych stref czasowych, ponieważ stwarza to kilka niedogodności.

Za każdym razem, gdy pojawia się gra single-player, trafiają się ludzie manipulujący strefami czasowymi (na swoich urządzeniach – przyp. red.), by móc zagrać przed innymi, albo wybrani influencerzy mają możliwość zabawy np. już osiem godzin wcześniej. Chciałbym, żeby wszyscy gracze otrzymywali dostęp do produkcji dokładnie w tym samym momencie […].

Shroud Talks about what he hates about Singleplayer game launches from r/LivestreamFail

Chociaż wizja wszystkich graczy mających dostęp do gry dokładnie w tym samym czasie byłaby czymś ciekawym, nie rozwiązałaby problemu w całości. Ze względu na różnice w strefach czasowych niektórzy i tak zmuszeni byliby do zabrania się za zabawę w późniejszych godzinach (np. ze względu na sen czy pracę), więc i tak byliby w tyle za innymi. Shroud skomentował jednak, że dla niego samego (jako streamera) byłoby to super doświadczenie – nie musiałby użerać się z widzami, którzy np. zdążyli już zobaczyć produkcję u kogoś innego, i teraz podczas rozgrywki próbują mu pomóc na każdym kroku (co zdarza się wyjątkowo często). Jak sam stwierdził, obecnie bywa to nie do zniesienia i potrafi całkowicie zepsuć ochotę na granie w gry dla pojedynczego gracza.

Warto także nadmienić, że cała ta dyskusja wywiązała się po tym, jak Shroud przeglądał materiały związane z Cyberpunkiem 2077. Przyznał, że premiera gry będzie mocno odczuwalna na Twitchu, a za grę zabiorą się wszyscy najwięksi streamerzy. Do debiutu Cyberpunka 2077 zostało naprawdę niewiele – gra ukaże się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4/5, Xbox One i Xboksach Series X/S 19 listopada tego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077