Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2021, 14:05

autor: AlexB

Short Nite - w Fortnite odbędzie się festiwal krótkometrażowych animacji

W Fortnite w dniach 20-21 lutego odbędzie się festiwal animowanych filmów krótkometrażowych Short Nite. Podczas imprezy będzie można obejrzeć między innymi Creature Comforts, czyli nagrodzoną Oscarem produkcję twórców kultowego cyklu Wallace i Gromit.

W SKRÓCIE
 1. W dniach 20-21 lutego w Fortnite odbędzie się festiwal animowanych filmów krótkometrażowych.
 2. Podczas imprezy będzie można obejrzeć między innymi oscarowe Creature Comforts od twórców Wallace'a i Gromita.
 3. Ponadto w tytule pojawi się nowa emotka – Wielki Popcorn.

Wydarzenia, podczas których można obejrzeć różne filmy na wielkim ekranie, nie są niczym nowym w grze Fortnite. W przebojowej sieciowej strzelance firmy Epic Games można było już obejrzeć przedpremierowo fragmenty takich produkcji, jak Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie czy Tenet Christophera Nolana. W najbliższy weekend w tytule będzie miało miejsce kolejne tego typu wydarzenie, które wydaje się nieco bardziej ambitne od zwykłego, promocyjnego wyświetlania kawałków nadchodzących blockbusterów. Gracze Fortnite otrzymają bowiem opcję wzięcia udziału w festiwalu animowanych filmów krótkometrażowych.

Rzeczone wydarzenie nosi nazwę Short Nite. Wystartuje ono 20 lutego o godzinie 20:00 czasu polskiego i potrwa równo 24 godziny. Przez cały ten czas w kółko wyświetlany będzie półgodzinny blok krótkometrażowych animacji (również z napisami po włączeniu odpowiedniej opcji). Oto produkcje, które powinny się w nim znaleźć (via The Verge):

 1. Bench
 2. Makin’ Moves
 3. Rollin’ Wild
 4. Car Park
 5. Maestro
 6. Oktapodi
 7. A Single Life
 8. Catastrophe
 9. Commuter Glitch
 10. Creature Comforts
 11. Lynx & Birds

Warto zauważyć, że część z tych produkcji ma na swoim koncie nominacje do Oscara, a nawet samą statuetkę. Dobrym przykładem na to może być Creature Comforts – produkcja autorstwa osób odpowiedzialnych za kultowy cykl Wallace i Gromit, która zdobyła słynną złotą figurkę rycerza w 1991 roku.

Short Nite - w Fortnite odbędzie się festiwal krótkometrażowych animacji - ilustracja #1
Creature Comforts będzie jedną z produkcji dostępnych do obejrzenia podczas Short Nite.

Dodatkowo 20 lutego o godzinie 1:00 czasu polskiego w sklepie Fortnite pojawi się specjalna okolicznościowa emotka – Wielki Popcorn. Jak sama nazwa wskazuje, po jej użyciu awatary gracza zasiądą na krzesłach i zaczną jeść prażoną kukurydzę z ogromnego kubka.

Aby wziąć udział w festiwalu Short Nite, musicie wybrać tryb Królewska Impreza i po pojawieniu się na mapie kierować się w stronę mostu obok pobliskiej kawiarni i ozdobionego bananem stanowiska z przekąskami. Dokładne instrukcje dotarcia do miejsca wydarzenia znajdziecie w tym miejscu. Przed wejściem musicie jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, pojawi się zakaz używania broni w pobliżu ekranu kinowego, a po drugie, ze względu na prawa autorskie nie będzie możliwości nagrywania całej imprezy.

Choć niektórzy mogą mówić, że nazwanie półgodzinnego bloku filmów „festiwalem” jest trochę na wyrost, w dobie epidemii koronawirusa tego typu wydarzenie może stanowić pewien substytut wspólnego uczestniczenia w przeglądach filmowych organizowanych w świecie realnym. Pytanie tylko, czy bez bardzo głośnych tytułów w ramówce Short Nite okaże się sukcesem frekwencyjnym? Przekonamy się o tym pod koniec tygodnia.

 1. Oficjalna strona gry Fortnite
 2. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry