Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2017, 10:22

autor: Adrian Werner

Shardbound - sukces Kickstartera sieciowej turówki autorów Dawngate

Sukcesem zakończyła się na Kickstarterze zbiórka pieniędzy na grę Shardbound. Ma to być taktyczna turówka z elementami karcianki, która zaoferuje głęboką integrację z serwisem Twitch, w ramach której interakcja między streamerem i jego widzami będzie mogła wpływać na rozgrywkę oraz układ sił w wirtualnej krainie.

Długa lista kickstarterowych sukcesów uległa wydłużeniu o kolejną pozycję. Jest nią gra Shardbound, czyli turowa strategia bitewna z mocnymi elementami karciankowymi. Produkcja nastawiona jest na sieciowe potyczki, oferując funkcje społecznościowe w nietypowy sposób zintegrowane z serwisem Twitch. W ciągu trwającej miesiąc zbiórki udało się zgromadzić ponad 151 tysięcy dolarów, czyli ponad trzykrotnie więcej niż minimalna kwota, którą ustalono na poziomie 50 tys. dolarów.

Gra zmierza wyłącznie na pecety. - Shardbound - sukces Kickstartera sieciowej turówki autorów Dawngate - wiadomość - 2017-03-20
Gra zmierza wyłącznie na pecety.
SHARDBOUND W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Spiritwalk Games
  2. Gatunek: turowa gra bitewna
  3. Platforma: PC
  4. Data premiery: 2018 r.

Produkcja zmierza wyłącznie na pecety. Obecnie znajduje się w fazie alfa i w testach biorą udział wszyscy, którzy wsparli projekt na Kickstarterze. Za grę odpowiada nowe studio Spiritwalk Games, w skład którego wchodzi większość deweloperów, którzy wcześniej w firmie Electronic Arts pracowali nad MOBA Dawngate.

Akcja Shardbound toczy się w świecie fantasy, który dawno temu został prawie kompletnie zniszczony przez magiczną katastrofę. Obecnie składa się głównie z wysp lewitujących nad gazowym jądrem planety. Wysoko nad nimi znajdują się odpryski pradawnej krainy, które od pewnego czasu spadają z nieba, umożliwiając ludziom dostęp do starych skarbów i artefaktów. Gracze wcielą się w zwiadowców, próbujących wykorzystać tę okazję do zdobycia sławy i bogactw.

Zabawa polegać będzie głównie na toczeniu turowych potyczek na niewielkich mapach pokrytych siatką heksów. Do starć przystąpimy z własnoręcznie skomponowaną talią, zawierającą karty pozwalające aktywować zaklęcia oraz przyzywać jednostki. Wojownicy po zagraniu ich kart zmaterializują się na polu bitewnym i będziemy nimi poruszali niczym w klasycznych strategiach, a kluczową rolę w walce odegrają nie tylko zdolności podwładnych, ale również ukształtowanie terenu i przeszkody na mapie.

W grze znajdziemy sześć frakcji i każda z nich posiadać ma unikalne postacie oraz zdolności. W sumie autorzy przygotują kilkaset jednostek. Jak na karciankę przystało, duża część zabawy obracać się będzie wokół kolekcjonowania armii.

Shardbound zostanie ściśle zintegrowane z serwisem Twitch. Co jednak ciekawe, nie ograniczy się to tylko do streamingowania potyczek PvP. Zamiast tego wpływać będzie na strategiczną stronę rozgrywki. Oglądając transmisję innego gracza, sprawimy, że jego lewitująca wyspa zostanie zrzucona do naszej wersji świata gry i towarzyszyć jej będą unikalne wyzwania przeznaczone tylko dla widzów danej osoby.

Użytkownicy będą mogli rezerwować mecze ze znanymi streamerami, przesyłać im własne talie do oceny, brać udział w organizowanych przez nich turniejach, jak również wspomóc ich w walce o przejmowanie terytoriów w walce pomiędzy tzw. Domami Szlacheckimi, pełniącymi rolę analogiczną do gildii w grach MMORPG.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Strona Kickstartera