Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2017, 11:33

autor: Adrian Werner

Mineko’s Night Market - zapowiedziano śliczną grę o japońskiej rzemieślniczce

Zespół Meowza Games pracuje nad projektem Mineko’s Night Market. Będzie to zainspirowana japońskimi wierzeniami gra o prowadzeniu małego biznesu rzemieślniczego na wyspie, którą ludzie dzielą z hordami kotów.

Kanadyjskie studio Meowza Games zapowiedziało swoją pierwszą produkcję. Okazała się nim gra Mineko’s Night Market, w której zajmiemy się prowadzeniem małego biznesu rzemieślniczego na sennej japońskiej wyspie. Projekt ma się ukazać pod koniec przyszłego roku i zmierza na razie wyłącznie na pecety, ale autorzy nie wykluczają, że w późniejszym terminie tytuł zostanie przeniesiony na konsole.

MINEKO’S NIGHT MARKET W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Meowza Games
  2. Platforma: PC
  3. Data premiery: końcówka 2018 r.

Akcja gry osadzona zostanie na fikcyjnej japońskiej wyspie, w której centrum znajduje się góra Fugu. Zamieszkują ją hordy kotów oraz niewielka społeczność przesądnych rolników wierzących w istnienie kociego boga imieniem Abe. My wcielimy się w ciekawską dziewczynę imieniem Mineko, która przybywa na wyspę w celu otworzenia własnego biznesu.

Podczas zabawy gracze będą eksplorowali wioskę oraz otaczające ją tereny w poszukiwaniu surowców i składników. Te zdobycze wykorzystają następnie do wyprodukowania różnych dziwnych ozdób, zabawek oraz innych przedmiotów, po to aby sprzedać je na własnym straganie podczas cotygodniowego targu.

Mineko’s Night Market - zapowiedziano śliczną grę o japońskiej rzemieślniczce - ilustracja #1

Każdy targ zorganizowany zostanie podczas specyficznego festynu poświęconego konkretnemu aspektowi lokalnych wierzeń oraz zwyczajów. W sumie takich świąt znajdziemy w grze szesnaście i każde z nich zaoferuje odmienne wydarzenia oraz okazje. Po zarobieniu pieniędzy będziemy mogli sprawdzić ofertę na innych straganach, kupić przedmioty lub wziąć udział w różnorodnych minigierkach, takich jak np. karaoke, teatr kabuki, zawody sumo czy gra na bębnach taiko.

W czasie zabawy będziemy także mogli m.in. podejmować się wykonania zadań dla mieszkańców, poznawać nowych ludzi i nawiązywać z nimi przyjaźnie, zdobywać sympatię kotów oraz odblokowywać nowe środki transportu. Wyspa kryć ma również sporo tajemnic czekających na odkrycie, wśród których pojawi się sprawa doniesień o spotkaniach ze wspomnianym bóstwem imieniem Abe.

  1. Oficjalna strona gry
Mineko’s Night Market - zapowiedziano śliczną grę o japońskiej rzemieślniczce - ilustracja #2
Mineko’s Night Market - zapowiedziano śliczną grę o japońskiej rzemieślniczce - ilustracja #3
Mineko’s Night Market - zapowiedziano śliczną grę o japońskiej rzemieślniczce - ilustracja #4
Mineko’s Night Market - zapowiedziano śliczną grę o japońskiej rzemieślniczce - ilustracja #5