Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2017, 12:11

Podwodny survival horror Narcosis ukaże się 28 marca

W najnowszym zwiastunie gry Narcosis poznaliśmy datę jej premiery. Rozgrywający się w głębi oceanu survival horror autorstwa studia Honor Code trafi na PC oraz Xboksa One 28 marca.

Mało jest rzeczy równie uniwersalnie przerażających, co głębia oceanu – panujący tam chłód, nieprzenikniona ciemność oraz cała masa stworzeń, które mogłyby startować w castingach do horrorów science fiction sprawiają, że zdecydowana większość ludzi panicznie się jej boi. Jeśli jednak nie podzielacie tej fobii, warto zainteresować się Narcosis – debiutanckim projektem studia Honor Code. Za sprawą niedawno opublikowanego zwiastuna, który możecie zobaczyć poniżej, poznaliśmy datę premiery tego podwodnego survival horroru – trafi on na Xboksa One oraz PC (ze wsparciem dla gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift oraz HTC Vive) już 28 marca.

Podwodny survival horror Narcosis ukaże się 28 marca - ilustracja #2

Choć w momencie zapowiedzi Narcosis deweloperzy zastanawiali się nad wydaniem gry także na PlayStation 4, na tą chwilę wygląda na to, że posiadacze konsoli Sony będą musieli obejść się smakiem. Niewykluczone jednak, że w przypadku dobrych wyników sprzedaży Honor Code przeniesie swój projekt także na tą platformę, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że PS4, w przeciwieństwie do Xboksa One, posiada wsparcie dla technologii wirtualnej rzeczywistości.

Dla miłośników gier mrożących krew w żyłach Narcosis może się okazać pozycją obowiązkową: twórcy zapewniają nieustanne napięcie, związane z kurczącymi się zapasami tlenu, groźną fauną dna oceanu oraz przerażającymi wizjami, pojawiającymi się w miarę popadania głównego bohatera w obłęd. Dziennikarze, którzy mieli okazję zagrać w produkcję Honor Code, twierdzą zgodnie, że to jeden z najciekawszych niezależnych projektów tego roku, nazywając ją m.in. symulatorem bycia w „chodzącej trumnie” z racji klaustrofobicznego, przytłaczającego klimatu. Co ważne, deweloperzy postawili na realizm – nie stawimy tu czoła zmutowanym potworom czy złowrogim korporacjom, zmierzymy się natomiast ze skrajnie niegościnnym dla człowieka środowiskiem oraz własnym umysłem. Największe wrażenie Narcosis zrobi oczywiście na tych, którzy wypróbują ten tytuł w goglach wirtualnej rzeczywistości, ale i bez nich gra może okazać się jednym z najbardziej przerażających survival horrorów ostatnich lat.

Podwodny survival horror Narcosis ukaże się 28 marca - ilustracja #3
  1. Oficjalna strona internetowa gry Narcosis
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Narcosis

Narcosis