Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitch
Okładka Mineko's Night Market (PC)
OkładkaMineko's Night Market (PC)

Mineko's Night Market

Oryginalna gra łącząca elementy RPG, przygodówki oraz strategii ekonomicznej. Akcja Mineko’s Night Market toczy się na orientalnej wyspie zamieszkiwanej przez setki kotów oraz społeczność oddającą cześć kociemu bóstwu.

RPG | ekonomiczne | sandbox | elementy strategiczne | elementy przygodowe | indie | koty | crafting

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mineko's Night Market Premiera

lis2021

PC Switch

Gry podobne do Mineko's Night Market

Stardew Valley

Recettear: An Item Shop's Tale

Wild Season

Mineko’s Night Market to wydany na platformę PC i Switch sandbox z elementami RPG i strategii ekonomicznej. Produkcję opracowało kanadyjskie studio Meowza Games.

Fabuła

Akcja gry toczy się na fikcyjnej japońskiej wyspie, w której centrum znajduje się góra Fugu. Zamieszkują ją hordy kotów oraz niewielka społeczność przesądnych rolników wierzących w istnienie kociego boga imieniem Abe. My wcielamy się w ciekawską dziewczynę imieniem Mineko, która przybywa na wyspę w celu otworzenia własnego biznesu.

Mechanika

Wydane na platformę PC i Switch Mineko’s Night Market to koktajl gatunkowy, łączący elementy RPG, przygodówki i strategii ekonomicznej. Podczas zabawy gracze eksplorują wioskę oraz otaczające ją tereny w poszukiwaniu surowców i składników. Te zdobycze wykorzystują następnie do wyprodukowania ozdób, zabawek oraz innych przedmiotów, które można sprzedać na straganie podczas cotygodniowego targu.

Każdy targ jest częścią festiwalu poświęconego konkretnemu aspektowi lokalnych wierzeń oraz zwyczajów. W sumie takich świąt znajdziemy w grze szesnaście, a każde z nich oferuje odmienne wydarzenia oraz okazje. Po zarobieniu pieniędzy możemy sprawdzić ofertę na innych straganach, kupić przedmioty lub wziąć udział w różnorodnych minigierkach, takich jak np. karaoke, teatr kabuki, zawody sumo czy gra na bębnach taiko.

W czasie zabawy możemy także m.in. podejmować się wykonania zadań dla mieszkańców, poznawać nowych ludzi i nawiązywać z nimi przyjaźnie, zdobywać sympatię kotów oraz odblokowywać nowe środki transportu. Wyspa kryje również sporo tajemnic, wśród których centralną rolę odgrywa sprawa doniesień o spotkaniach z kocim bóstwem Abe.

Kwestie techniczne

Mineko’s Night Market oferuje atrakcyjną dwuwymiarową oprawę graficzną wykonaną w nietypowym stylu. Jej autorem jest Brent Kobayashi, którego prace mogliśmy podziwiać w takich projektach jak Road Not Taken, Alphabear czy Bushido Bear.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Mineko's Night Market: 12+

PC
Switch