Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Shardbound (PC)
OkładkaShardbound (PC)

Shardbound PC

Strategia turowa wzbogacona o elementy karcianki, za której opracowaniem stoi studio Spiritwalk Games. Gracz trafia do fantastycznego świata niemal doszczętnie zniszczonego przez magiczną katastrofę.

Strategiczne | fantasy | turowe | zagraj za darmo | karciane | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shardbound Premiera PC

wczesny dostęp

6kwietnia2017

listopad2021

Steam

listopad2021

producent: Spiritwalk Games wydawca: Spiritwalk Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Shardbound

Hearthstone

Caller's Bane

BATALJ

Shardbound to wydana na platformę PC turowa strategia bitewna z elementami karcianymi. Za grę odpowiada studio Spiritwalk Games, założone przez deweloperów, którzy wcześniej w firmie Electronic Arts pracowali nad MOBA Dawngate.

Fabuła

Akcja gry toczy się w świecie fantasy, który dawno temu został prawie kompletnie zniszczony przez magiczną katastrofę. Obecnie składa się głównie z wysp lewitujących nad gazowym jądrem planety. Wysoko nad nimi znajdują się odpryski pradawnej krainy (tytułowe Shards), które od pewnego czasu spadają z nieba, umożliwiając ludziom dostęp do starych skarbów i artefaktów. Gracze wcielają się w zwiadowców, próbujących wykorzystać tę okazję do zdobycia sławy i bogactw.

Mechanika

W wydanym na PC Shardbound zabawa polega głównie na toczeniu turowych potyczek na niewielkich mapach pokrytych siatką heksów. Do starć przystępujemy z własnoręcznie skomponowaną talią, zawierającą karty pozwalające aktywować zaklęcia oraz przyzywać jednostki. Po zagraniu ich kart wojownicy materializują się na polu bitewnym i możemy nimi poruszać niczym w klasycznych strategiach, a kluczową rolę w walce odgrywają nie tylko zdolności podwładnych, ale również ukształtowanie terenu i przeszkody na mapie.

W grze znalazło się sześć frakcji, każda z nich z unikalnymi postaciami oraz zdolnościami. W sumie autorzy przygotowali kilkaset jednostek. Jak na karciankę przystało, duża część zabawy obraca się wokół kolekcjonowania talii.

Tryby gry

Shardbound nastawione jest wyłącznie na potyczki sieciowe i zostało ściśle zintegrowane z serwisem Twitch. Co ciekawe, nie ogranicza się to tylko do streamingowania potyczek PvP, lecz wpływa także na strategiczną stronę rozgrywki. Oglądając transmisję innego gracza, sprawiamy, że jego lewitująca wyspa zostaje zrzucona do naszej wersji świata gry i towarzyszą jej unikalne wyzwania, przeznaczone tylko dla widzów danej osoby. Użytkownicy mogą rezerwować mecze ze znanymi streamerami, przesyłać im własne talie do oceny, brać udział w organizowanych przez nich turniejach, jak również wspomagać ich w walce o przejmowanie terytoriów w konflikcie pomiędzy tzw. Domami Szlacheckimi, pełniącymi rolę analogiczną do gildii w grach MMORPG.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 4.4 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Shardbound: 12+

Shardbound Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit