Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2017, 08:50

autor: Kamil Zwijacz

Shadow Tactics: Blades of the Shogun ukaże się na konsolach pod koniec lipca

Inspirowana serią Commandos gra strategiczna Shadow Tactics: Blades of the Shogun ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One 28 lipca bieżącego roku.

W grudniu 2016 roku na PC-tach zadebiutowała gra Shadow Tactics: Blades of the Shogun od studia Mimimi Productions. Tytuł okazał się bardzo dobrą propozycją dla miłośników strategii w stylu serii Commandos, więc miło nam poinformować, że jeżeli nie gracie na komputerach, to wkrótce będziecie mogli nadrobić zaległości na konsolach. Firma Kalypso Media, wydawca produkcji, ujawniła, że projekt ukaże się na PlayStation 4 i Xboksie One 28 lipca bieżącego roku. Ponadto w tym samym dniu zostanie wypuszczona wersja demonstracyjna, więc przed zakupem będzie można sprawdzić, jak w Shadow Tactics: Blades of the Shogun gra się na padzie. Demko umożliwi przejście pierwszej mapy oraz fragmentu drugiej.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun to takie Commandos w stylu ninja. - Shadow Tactics: Blades of the Shogun ukaże się na konsolach pod koniec lipca - wiadomość - 2017-05-25
Shadow Tactics: Blades of the Shogun to takie Commandos w stylu ninja.
Shadow Tactics: Blades of the Shogun w skrócie:
  1. taktyczna strategia w stylu serii Commandos;
  2. ukazała się na PC-tach pod koniec 2016 roku;
  3. 28 lipca bieżącego roku pojawi się na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

W Shadow Tactics: Blades of the Shogun trafiamy do Japonii w 1615 roku i przejmujemy kontrolę nad grupą wyspecjalizowanych zabójców oraz szpiegów. Naszym zadaniem jest wyeliminowanie celów wyznaczonych przez Szoguna, który chce, by w kraju zapanował pokój. Można to osiągnąć tylko poprzez pozbycie się niewygodnych przeciwników.

Pomimo zupełnie innych realiów niż w serii Commandos, produkcja studia Mimimi Productions bazuje na tych samych zasadach. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej nad planszą, mapy dają nam sporą swobodę w wykonywaniu misji, a poszczególne postacie dysponują unikalnymi zdolnościami, których poznanie i skuteczne wykorzystywanie jest kluczem do sukcesu.