Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2020, 13:55

autor: AlexB

Seth z pierwszego Red Dead Redemption znaleziony w plikach RDO

Jak donosi członek zespołu RockstarINTEL, w jednej z pierwszych aktualizacji do Red Dead Online pojawiła się znana z Red Dead Redemption postać Setha. Niestety, obecnie nie można go znaleźć podczas zabawy. Nie wiadomo do końca, czy został całkowicie wycięty, czy też pojawi się jeszcze w przyszłości.

W SKRÓCIE
  1. Jak podaje VideoTech z ekipy RockstarINTEL, w plikach Red Dead Online można znaleźć model Setha – postaci znanej z Red Dead Redemption z 2010 roku.
  2. Podobno pojawił się on wraz z jedną z pierwszych aktualizacji do sieciowego modułu Red Dead Redemption 2.
  3. Z niewiadomych powodów nie jest on obecny w grze, niewykluczone jednak, że pojawi się jeszcze w przyszłości.

Fani Red Dead Redemption z 2010 roku zapewne kojarzą Setha Briarsa – osobliwą hienę cmentarną, z którą w pewnym momencie zabawy współpracuje John Marston. Osoby z rozrzewnieniem wspominające tę barwną postać mogły być nieco rozczarowane faktem, że nie pojawiła się ona choćby w formie easter egga w Red Dead Redemption II. Wygląda jednak na to, że miała ona odgrywać pewną rolę w Red Dead Online. Tak przynajmniej twierdzi użytkownik Twittera ukrywający się pod pseudonimem VideoTech, członek ekipy serwisu RockstarINTEL. Podał on, że w jednej z pierwszych aktualizacji do modułu sieciowego ostatniej kowbojskiej produkcji studia Rockstar z 2018 roku pojawił się model Setha, którego plik nosi sygnaturę „CS_MP_Seth”.

Postać Setha w Red Dead Online miała ponoć nagrane 47 linii dialogowych (VideoTech obiecał, że wkrótce je udostępni). Sugerują one, że miał on stanowić część większej misji. Niestety, nie wiadomo, dlaczego go ostatecznie wycięto i czy w ogóle zniknął on z gry na dobre. Niewykluczone, że jego zadanie powróci w przyszłości w ramach którejś z aktualizacji zawartości, na przykład przy okazji Halloween.

Model Setha nie jest jedynym, który pojawił się w plikach Red Dead Online wraz z aktualizacją nazwaną MP001. Prócz niego dodano między innymi niejakiego „Camp cooka”. Jego również koniec końców usunięto z tytułu.

Warto zaznaczyć, że Seth, gdyby się ostatecznie pojawił, nie byłby jedyną poboczną postacią z Red Dead Redemption, która zaliczyłaby gościnny występ w Red Dead Online. W trakcie swojej podróży przez New Austin można także spotkać chociażby Bonnie MacFarlane z rancza MacFarlane'ów.

Seth z pierwszego Red Dead Redemption znaleziony w plikach RDO - ilustracja #1
Cieszylibyście się, gdybyście spotkali Setha w Red Dead Online?

Jeśli chcielibyście ponownie zobaczyć Setha i żywicie nadzieję, że studio Rockstar nie porzuciło na dobre pomysłu dodania go do Red Dead Online, to przypominamy, że moduł ten jest dostępny na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One jako część Red Dead Redemption II. Podobnie jak podstawowa gra, posiada on polską wersję językową (obejmującą wyłącznie napisy).