Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 stycznia 2018, 08:45

autor: Czarny Wilk

Serialowa wersja Botoksu od stycznia w Showmaksie

Platforma VOD Showmax kontynuuję politykę stawiania na polskie produkcje i w styczniu rozbuduje swoją ofertę o serialową wersję Botoksu, kontrowersyjnego filmu Patryka Vegi.

Botoks, najnowszy film znanego z serii Pitbull Patryka Vegi, był jednym z najbardziej kontrowersyjnych obrazów 2017 roku, mocno polaryzując widzów i wywołując wiele żywiołowych dyskusji w sieci. Utarczki słowne wkrótce mogą wybuchnąć na nowo, gdyż 31 stycznia produkcja doczeka się premiery w formie serialu.

W rolach głównych ponownie zobaczymy Olgę Bołądź, Agnieszkę Dygant, Katarzynę Warnkę i Marietę Żukowską. - Serialowa wersja Botoksu od stycznia w Showmaksie - wiadomość - 2018-01-04
W rolach głównych ponownie zobaczymy Olgę Bołądź, Agnieszkę Dygant, Katarzynę Warnkę i Marietę Żukowską.

Na epizodyczną wersję Botoksu złoży się sześć odcinków, debiutujących na platformie Showmax w tygodniowych odstępach. Fabuła stanowić ma rozwinięcie filmowych wątków – ponownie przyjdzie nam ujrzeć groteskową formę polskiej służby zdrowia, widzianej oczami czterech pracujących w niej kobiet. Wśród rozwiniętych względem obrazu kinowego postaci znaleźli się m.in. transseksualista Marek (grany przez Sebastiana Fabijańskiego) oraz odgrywana przez Agnieszkę Dygant lekarka, która straciła miłość swego życia w wypadku motocyklowym.

Filmowy Botoks zadebiutował we wrześniu 2017 roku. Nowa produkcja twórcy Pitbulla spotkała się z ostrą krytyką recenzentów (średnia 2.6 na 10 w serwisie agregującym polskie recenzje Mediakrytyk) oraz spolaryzowanym odbiorem widzów – podczas gdy jedni wychwalali nagłaśnianie przez Vegę istotnych tematów, inni krytykowali groteskowe przerysowanie i tanie szokowanie widza. Kiepskie recenzje i kontrowersje nie odstraszyły widzów – tytuł okazał się najchętniej oglądanym filmem w polskich kinach w 2017 roku, gromadząc wokół siebie ponad 2 miliony odbiorców.