Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2021, 10:02

Activision Blizzard na celowniku amerykańskiej agencji państwowej; Bobby Kotick ma złożyć zeznania [aktualizacja]

Coraz większe problemy Activision Blizzard. Firmie przygląda się Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, a z jej struktur odeszła główna specjalistka ds. prawnych.

Aktualizacja

Activision Blizzard odniosło się do ostatnich doniesień dotyczących zaangażowania Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w sprawy firmy. W oświadczeniu zapewniono, że wydawca stosuje się do wezwania Komisji i aktywnie z nią współpracuje. Zapewniono również o dalszych rozmowach z U.S. Equal Employment Opportunity Commission.

Do sprawy odniósł się również Bobby Kotick. CEO Activision Blizzard zapewnił, że chce, by firma ta była najlepszym możliwym miejscem pracy. Stwierdził, że nie ma w niej miejsca na dyskryminację i mobbing. Pomóc w przeprowadzeniu tego rodzaju zmian mają wewnętrzne inicjatywy wydawcy.

Oryginalna wiadomość:

W SKRÓCIE:
  • Sprawą Activision Blizzard zajęła się Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd.
  • Organizacja wszczęła śledztwo, w ramach którego zażądała dostępu do wielu dokumentów.
  • Wśród nich znalazły się zapisy rozmów Bobby’ego Koticka z członkami kadry kierowniczej.

Activision Blizzard trapią w ostatnim czasie same problemy. Niedawno w firmę uderzył kolejny pozew, a poza tym została ona oskarżona o niszczenie obciążających ją dokumentów. Sytuacja ta przykuła uwagę Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Państwowy organ wszczął śledztwo mające na celu sprawdzenie, czy Activision w odpowiedni sposób zareagowało na stawiane zarzuty.

Jak informuje The Wall Street Journal, komisja zażądała od firmy dostępu do wielu dokumentów. Wśród nich znalazły się akta sześciu byłych pracowników. W ramach śledztwa udostępnione mają zostać również zapisy rozmów CEO firmy, czyli Bobby’ego Koticka, z członkami kadry kierowniczej. Miały one dotyczyć skarg odnoszących się do molestowania seksualnego oraz dyskryminacji w Activision Blizzard. Rzeczniczka firmy potwierdziła też, że w ramach śledztwa część obecnych i byłych pracowników (w tym Kotick) zostało wezwanych przez Komisję do złożenia zeznań.

Podjęcie śledztwa przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd jest najprawdopodobniej związane z rosnącym niepokojem wśród inwestorów. Mają oni wyrażać niezadowolenie z coraz większej liczby niekorzystnych wiadomości na temat Activision Blizzard. Komisja sprawdzi, czy firma podjęła odpowiednie kroki mające na celu rozwiązanie problemów.

Śledztwo to spadło na Activision w bardzo niekorzystnym momencie. Wczoraj z firmy odeszła bowiem Claire Hart, czyli główna specjalistka ds. prawnych. Pożegnała się ona ze stanowiskiem po trzech latach pracy, a o swojej decyzji poinformowała w serwisie LinkedIn. Nie odniosła się przy tym do kontrowersji, które aktualnie otaczają firmę.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej