Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2018, 13:04

autor: Aquma

Sąd pozwolił przeszukać domy autorów cheata do GTA 5

Australijski sąd zezwolił na przeszukanie posiadłości należących do dwóch autorów cheata Infamous do GTA Online. W przypadku 5 osób zamieszanych w sprawę zdecydowano o nałożeniu zakazu tworzenia podobnych programów oraz zamrożeniu środków na kontach.

Bezprecedensowy wyrok australijskiego sądu. - Sąd pozwolił przeszukać domy autorów cheata do GTA 5 - wiadomość - 2018-10-19
Bezprecedensowy wyrok australijskiego sądu.

W SKRÓCIE:

  1. australijski sąd zezwolił na przeszukanie dwóch domów zlokalizowanych w Melbourne;
  2. miały się w nich znajdować dowody na stworzenie popularnego niegdyś cheata Infamous do GTA V. Wyrok jest powiązany ze sprawą o naruszenie praw autorskich, wniesioną przez firmy Rockstar Games i Take Two Interactive;
  3. zgodnie z doniesieniami BBC jest to pierwszy raz, kiedy taki wyrok został wydany w sprawie dotyczącej cheatów.

Australijski sąd pozwolił na przeszukanie dwóch posiadłości zlokalizowanych w Melbourne, w których miały się znajdować dowody świadczące o odpowiedzialności za stworzenie popularnego jakiś czas temu cheata do trybu multiplayer GTA V, znanego jako Infamous. Był on sprzedawany za prawdziwe pieniądze i pozwalał aktywować w grze tzw. „tryb boga” (oferujący dostęp do nieśmiertelności i nieograniczonej gotówki).

Wyrok jest związany ze sprawą o złamanie prawa autorskiego, wniesioną przez firmy Rockstar Games oraz Take Two Interactive. Początkowo orzeczenie sądu było utajnione, ale restrykcja ta została zdjęta. Przeszukań dokonano pod koniec zeszłego miesiąca – nie wiadomo, czy i co znaleziono. Równocześnie, w przypadku pięciu osób zdecydowano o nałożeniu zakazu tworzenia cheatów do GTA V i zamrożeniu środków na kontach (mogą wypłacać tylko pieniądze potrzebne do „skromnego życia”). Są to: Christopher Anderson, Cyrus Lesser, Sfinktah, Koroush Anderson oraz Koroush Jeddian.

Treść omawianego wyroku sądowego.
Treść omawianego wyroku sądowego.

Jak donosi BBC, jest to pierwszy przypadek, kiedy w podobnej sprawie zdecydowano się na tak radykalne ruchy. Wygląda na to, że wojna z cheaterami, w ostatnich miesiącach prowadzona na różnych frontach, przez kilku deweloperów i wydawców (poza omawianymi w tym tekście chodzi m.in. o Epic Games czy Bluehole/PUBG Corporation), wchodzi właśnie w nową fazę.

  1. GTA Online – strona oficjalna
  2. Mody do GTA 5 – niezłe modyfikacje do Grand Theft Auto V
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.