Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2019, 17:35

Ruszyły zapisy do beta-testów Mount & Blade 2: Bannerlord

Ruszają zapisy do zamkniętych beta-testów trybu multiplayer w długo oczekiwanej produkcji Mount & Blade II: Bannerlord, łączącej elementy gier akcji, strategii oraz RPG. Do udziału w nich może zgłosić się każdy chętny, który wypełni formularz na stronie dewelopera.

Tureckie studio TaleWorlds ogłosiło na Twitterze, że rusza z zapisami do zamkniętych beta-testów rozgrywki wieloosobowej w długo oczekiwanym przez fanów Mount & Blade II: Bannerlord, o których usłyszeliśmy po raz pierwszy w czerwcu. Zgłoszenie może wysłać każdy chętny, wypełniając formularz na oficjalnej stronie gry. Termin rozpoczęcia bety oraz jej długość pozostają na razie tajemnicą. Dodajmy, że od kilku tygodni trwają już zamknięte testy beta modułu singleplayer, do których zaproszeni byli najbardziej zaangażowani członkowie społeczności fanowskiej oraz znajomi deweloperów. Twórcy opublikowali też niedawno klipy wideo przedstawiające zapisy rozgrywki, pochodzące z sesji z wczesną wersją tytułu.

  1. Zapisy do zamkniętej bety trybu multiplayer

Na Mount & Blade II: Bannerlord czekamy już prawie siedem lat – produkcję zapowiedziano bowiem jeszcze we wrześniu 2012 roku. Zniecierpliwieni gracze otrzymali jednak w tym tygodniu dobrą wiadomość. Na trwających właśnie targach gamescom deweloperzy ogłosili, że w marcu 2020 roku produkcja zadebiutuje w programie wczesnego dostępu w serwisie Steam.

Nadchodząca beta pozwoli przetestować rozgrywki wieloosobowe.

Przypomnijmy, że Mount & Blade II: Bannerlord przeniesie graczy dwieście lat w przeszłość względem wydarzeń przedstawionych w samodzielnym dodatku Warband z 2010 roku, a jego miejscem akcji będzie mocarstwo w fikcyjnej krainie Calradia, targane zażartą walką o tron pomiędzy wieloma zainteresowanymi nim frakcjami. Jeżeli chodzi o mechanikę, tytuł nie różni się znacząco od poprzedników. Fabuła pozostaje nadal jedynie tłem dla rozgrywki, która w unikalny sposób łączy elementy znane z gier akcji, RPG-ów oraz strategii. Według twórców, obszerny sandboksowy świat produkcji ma tętnić życiem i zostanie po brzegi wypełniony różnymi atrakcjami oraz setkami postaci niezależnych. Fani docenią też zapewne znacznie poprawioną szatę graficzną.

  1. Mount & Blade II: Bannerlord – strona oficjalna
  2. Wszystko o Mount & Blade II: Bannerlord
  3. Graliśmy w Mount & Blade II: Bannerlord – na ten sandbox warto czekać