Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2019, 11:05

autor: Serek

Mount and Blade 2: Bannerlord - data premiery we wczesnym dostępie

Studio TaleWorlds zaprezentowało graczom zwiastun ogłaszający premierę gry Mount & Blade II: Banenerlord we wczesnym dostępie na platformie Steam. Stanie się to w marcu przyszłego roku.

Mount & Blade 2 zmierza do premiery w tempie powyższej machiny. - Mount and Blade 2: Bannerlord - data premiery we wczesnym dostępie - wiadomość - 2019-08-20
Mount & Blade 2 zmierza do premiery w tempie powyższej machiny.

Na kanale studia TaleWorlds w serwisie YouTube znalazł się film zapowiadający pojawienie się gry Mount & Blade II: Bannerlord we wczesnym dostępie na platformie Steam. Tytuł zagości tam w marcu 2020 roku. To dobra wiadomość dla graczy, którzy od lat wyczekują pełnoprawnej kontynuacji gry z 2008 roku. Przypomnijmy, że pierwsza zapowiedź sequela miała miejsce we wrześniu 2012 roku. Od tego czasu minęło 7 lat, a miłośnicy hasania konno w pełnym rynsztunku musieli zadowolić się jedynie konwersją samodzielnego dodatku Warband na Xboksa One oraz PlayStation 4 (w 2016 roku).

Twórcy co jakiś czas przypominają graczom o swojej produkcji. Niedawno w sieci mogliśmy zobaczyć gameplay z zamkniętej bety tytułu, prezentujący tryb Skirmish. Mount & Blade II: Bannerlord było również obecne na zeszłorocznych targach gamescom w Kolonii. Tam studio zaprezentowało aż godzinny zapis rozgrywki. Czy w tym roku również zobaczymy coś nowego?

Mount & Blade II: Bannerlord przeniesie gracza 200 lat przed wydarzenia ukazane w dodatku Warband. Miejscem akcji będzie mocarstwo w krainie Calradia, targane zażartą walką o przejęcie tronu po zmarłym władcy. Tytuł nie różni się zbytnio od pierwowzoru, jeżeli chodzi o mechanikę. Fabuła nadal będzie tylko tłem dla rozbudowanego gameplayu. Tym, co rzuca się w oczy jest oczywiście poprawiona oprawa graficzna. Świat gry ma tętnić życiem, na ekranie zobaczymy jeszcze więcej wojowników a lokacje staną się bardziej interaktywne. Pozostaje tylko cierpliwie czekać... i przez ten czas postarać się nie zestarzeć.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Mount & Blade 2: Bannerlord
  2. Mount & Blade 2: Bannerlord na Steamie
  3. Kompendium wiedzy o Mount & Blade 2: Bannerlord