Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2022, 20:46

Rusza Festiwal Steam Next; wypróbuj polskie Manor Lords i inne gry

Ruszyła kolejna edycja festiwalu Steam Next. Przez najbliższy tydzień wypróbujecie setki różnych dem – w tym polską strategię Manor Lords.

Źrodło fot. Steam
i

Wystartował kolejny Festiwal Steam Next. W związku z tym pojawiła się możliwość przetestowania setek tytułów zmierzających na popularną platformę cyfrowej dystrybucji firmy Valve. Wśród nich znajdziemy między innymi polską strategię Manor Lords. Na ogrywanie wersji demonstracyjnych macie cały tydzień – akcja zakończy się 10 października.

Festiwal Steam Next

Standardowo, imprezie towarzyszą również dodatkowe atrakcje. Deweloperzy przygotowali szereg transmisji na żywo, na których prezentować będą swoje produkcje. Pełny harmonogram pokazów znajdziecie na głównej stronie festiwalu.

Jeśli zastanawiacie się, po jakie produkcje sięgnąć, to poniżej prezentuję Wam najciekawsze według mnie wersje demonstracyjne.

Manor Lords

Manor Lords to bardzo obiecująca polska strategia czasu rzeczywistego w realiach inspirowanych feudalną Europą z okresu od XI do XV wieku. Podczas zabawy wcielamy się we władcę niewielkiej osady. Naszym zadaniem jest jej systematyczny rozwój, w taki sposób, aby przekształciła się ona w pełnoprawne miasto. Gra jednak nie narzuca, w jaki sposób to osiągniemy.

Oprócz tego należy również bronić swojej osady przed najeźdźcami. W tym celu prowadzimy starcia na szeroką skalę, które przypominają nieco to, co możemy kojarzyć z serii Total War.

Manor Lords na Steamie

Masterplan Tycoon

Masterplan Tycoon to minimalistyczna strategia skupiająca się na tworzeniu łańcuchów dostaw. Celem gry jest odpowiednie łączenie poszczególnych etapów produkcyjnych, w taki sposób, by dotarły one do odpowiednich miejsc. Istotną rolę w zabawie pełni nauka na własnych błędach. Musimy bowiem samodzielnie rozgryźć, jak funkcjonuje dany układ.

Całość okraszona została bardzo prostą oprawą graficzną, która może budzić skojarzenia z Mini Metro. Całość została opracowana w taki sposób, by służyła tylko do zarządzania zasobami. Nie znajdziecie tutaj więc szczegółowych map.

Masterplan Tycoon na Steamie

DREDGE

DREDGE to śliczna gra przygodowa. Wcielamy się w rybaka, który dopiero co rozpoczął pracę na archipelagu The Marrows. Do naszych obowiązków należy dbanie o statek oraz łowienie ryb i sprzedawanie ich w osadach. Chociaż z pozoru wydaje się to być sielanką, szybko okazuje się, że owo miejsce skrywa wiele mrocznych tajemnic, jakby żywcem wyjętych z twórczości H.P. Lovecrafta.

DREDGE na Steamie

Go Home Annie: An SCP Game

Go Home Annie: An SCP Game to horror z elementami logicznymi osadzony w uniwersum SCP. Podczas zabawy wcielamy się w tytułową Annie – niską rangą pracowniczkę tytułowej organizacji. Do jej zadań należy między innymi utylizacja anomalii znajdujących się na terenie ogromnego ośrodka.

Produkcja ma otwartą strukturę. Oznacza to, że możemy swobodnie zwiedzać przygotowany przez twórców świat i przechodzić fabułę na swój własny sposób.

Go Home Annie: An SCP Game na Steamie

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej

E3 2021