Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2009, 08:55

autor: Jiker

RuneScape wśród najpopularniejszych wyników wyszukiwania portalu Yahoo

Brytyjska firma Jagex poinformowała, że bezpłatna gra MMO na przeglądarki o tytule Runescape piąty rok z rzędu znalazła się wśród najpopularniejszych wyników wyszukiwania w corocznym raporcie Yahoo, prezentującym najczęściej wyszukiwane słowa w roku 2009.

Brytyjska firma Jagex poinformowała, że bezpłatna gra MMO na przeglądarki o tytule Runescape znalazła się wśród najpopularniejszych wyników wyszukiwania w corocznym raporcie Yahoo, prezentującym słowa najczęściej wyszukiwane przez internautów. Gra została ujęta w notowaniu po raz piąty rok z rzędu.

RuneScape wśród najpopularniejszych wyników wyszukiwania portalu Yahoo - ilustracja #1

Najpopularniejsza darmowa gra MMO, w ramach której stworzono już ponad 150 milionów kont (od trzech lat znajduje się w Księdze Rekordów Guinnessa jako najpopularniejsza bezpłatna produkcja tego typu), uplasowała się na dziesiątej pozycji rankingu. Jego pierwszą piątkę stanowią następujące zwroty: Michael Jackson, Twilight (polski Zmierzch), WWE, Megan Fox oraz Britney Spears.

Z informacji z połowy tego roku wynika, że w RuneScape zagrywa się regularnie ponad 10 milionów osób na całym świecie. Gra funkcjonuje już od ponad dziewięciu lat. Początkowo dzieło firmy Jagex, zatrudniającej obecnie około 400 osób, pozostawało w pełni darmowe (pieniądze pochodziły wyłącznie z reklam), lecz po czterech latach trudna sytuacja finansowa dewelopera zmusiła go do wprowadzenia systemu mikropłatności, a także możliwości wykupienia konta premium. Decyzja okazała się słuszna – gracze nie protestowali, a 20% z nich do dzisiaj decyduje się na dokonywanie systematycznych zakupów.

W ostatnim czasie RuneScape doczekało się kolejnej aktualizacji. Mianowicie, produkcja została poszerzona o tzw. Świątynię w Senntisten, w ramach której można zrealizować szereg questów polegających na odzyskaniu pradawnych artefaktów. Grę możecie przetestować odwiedzając ten adres.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.