Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2009, 08:55

autor: Jiker

RuneScape wśród najpopularniejszych wyników wyszukiwania portalu Yahoo

Brytyjska firma Jagex poinformowała, że bezpłatna gra MMO na przeglądarki o tytule Runescape piąty rok z rzędu znalazła się wśród najpopularniejszych wyników wyszukiwania w corocznym raporcie Yahoo, prezentującym najczęściej wyszukiwane słowa w roku 2009.

Brytyjska firma Jagex poinformowała, że bezpłatna gra MMO na przeglądarki o tytule Runescape znalazła się wśród najpopularniejszych wyników wyszukiwania w corocznym raporcie Yahoo, prezentującym słowa najczęściej wyszukiwane przez internautów. Gra została ujęta w notowaniu po raz piąty rok z rzędu.

RuneScape wśród najpopularniejszych wyników wyszukiwania portalu Yahoo - ilustracja #1

Najpopularniejsza darmowa gra MMO, w ramach której stworzono już ponad 150 milionów kont (od trzech lat znajduje się w Księdze Rekordów Guinnessa jako najpopularniejsza bezpłatna produkcja tego typu), uplasowała się na dziesiątej pozycji rankingu. Jego pierwszą piątkę stanowią następujące zwroty: Michael Jackson, Twilight (polski Zmierzch), WWE, Megan Fox oraz Britney Spears.

Z informacji z połowy tego roku wynika, że w RuneScape zagrywa się regularnie ponad 10 milionów osób na całym świecie. Gra funkcjonuje już od ponad dziewięciu lat. Początkowo dzieło firmy Jagex, zatrudniającej obecnie około 400 osób, pozostawało w pełni darmowe (pieniądze pochodziły wyłącznie z reklam), lecz po czterech latach trudna sytuacja finansowa dewelopera zmusiła go do wprowadzenia systemu mikropłatności, a także możliwości wykupienia konta premium. Decyzja okazała się słuszna – gracze nie protestowali, a 20% z nich do dzisiaj decyduje się na dokonywanie systematycznych zakupów.

W ostatnim czasie RuneScape doczekało się kolejnej aktualizacji. Mianowicie, produkcja została poszerzona o tzw. Świątynię w Senntisten, w ramach której można zrealizować szereg questów polegających na odzyskaniu pradawnych artefaktów. Grę możecie przetestować odwiedzając ten adres.