Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2021, 10:08

Klasyczne turowe RPG Lost Eidolons pojawi się na PC i konsolach

Miłośnicy tradycyjnych RPG w klimatach fantasy mogą już zacierać ręce. Lost Eidolons od Ocean Drive Studio pojawi się na PC oraz konsolach.

W SKRÓCIE:
  • Ocean Drive Studio zapowiedziało grę Lost Eidolons.
  • Jest to klasyczne RPG z turowym systemem walki.
  • Produkcja pojawi się we wczesnym dostępie na PC w tym roku.

Lost Eidolons będzie pierwszą produkcją Ocean Drive Studio. Deweloperzy opisują grę jako klasyczne RPG z turowym systemem walki. Duże znaczenie w rozgrywce mają mieć właśnie taktyczne starcia, przy których będziemy musieli brać pod uwagę chociażby rodzaj terenu, na którym się znajdujemy. Złożoność potyczek wzrasta jeszcze bardziej, gdy wspomnimy o licznych klasach postaci, umiejętnościach oraz rozbudowanym ekwipunku. W przeciwieństwie do większości gier RPG Lost Eidolons pozwoli nam również na skierowanie do walki o wiele większych grup wojowników. Nie będziemy ograniczeni do podążania jedynie ze swoją drużyną bohaterów. Zamiast tego gra umożliwi nam kierowanie całym oddziałem żołnierzy.

Jak przystało na RPG, produkcja ma również zagwarantować angażującą historię. W Lost Eidolons będziemy mieli okazję poznać całkowicie nowy świat o nazwie Artemesia. Osadzony jest on w klimacie klasycznego, zachodniego fantasy. Fabuła skupi na postaci najemnika Edena, który przez spisek grupy arystokratów zostaje wrzucony w sam środek walki o imperatorski tron. Twórcy zapowiedzieli również, że historia zawierać będzie elementy inspirowane chińską mitologią. Możemy także liczyć na rozbudowane relacje z niektórymi bohaterami pobocznymi, z którymi związane będą specjalne misje.

Ze wszystkich powyższych informacji wyłania się obraz RPG TPP przypominającego efektowne gry pokroju Dragon Age z dodatkowymi elementami taktycznymi i systemem walki prowadzonej w turach. Twórcy wyraźnie czerpią inspiracje z wielu różnych produkcji, by połączyć je w oryginalny koncept. Fani takiego zestawu mogą więc już zacierać ręce. Twórcy przewidują premierę gry na 2022 rok. Jeszcze w tym roku Lost Eidolons pojawi się jednak we wczesnym dostępie na PC. W późniejszym okresie RPG od Ocean Drive Studio będziemy mogli ograć na Xboksie (twórcy nie zdradzili, o którą generację chodzi), a w jeszcze bardziej odległej przyszłości na innych konsolach.