Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 maja 2014, 10:02

autor: Jiker

Romans In My Carpet! – zadebiutowała turowa strategia o miniaturowych bitwach Rzymian z Brytami

Studio Witching Hour, znane przede wszystkim z kilku odsłon serii Ravenmark, poinformowało o premierze turowej gry strategicznej Romans In My Carpet!. Produkcja została utrzymana w 16-bitowej stylistyce i zaskakuje humorystycznym podejściem do tematu.

Kilka miesięcy później niż pierwotnie zapowiadano, na smartfonach i tabletach zadebiutowała turowa strategia Romans In My Carpet!. Najnowsza propozycja Witching Hour Studios, producentów uznanej serii Ravenmark, została utrzymana w 16-bitowej stylistyce i zaskakuje humorystycznym podejściem do tematu. Użytkownicy iOS zakupią grę za 2,69 euro, czyli ok. 11 zł, z kolei posiadacze urządzeń z Androidem muszą wysupłać z portfeli nieco mniejszą kwotę – 9,99 zł.

W Romans In My Carpet! trafiamy do zapuszczonego, akademikowego pokoju, będącego areną walk toczonych między miniaturowymi legionami rzymskimi a oddziałami walecznych Brytów. Starcia są rozgrywane w systemie turowym i zaskakują głębią (zasługa wykorzystania ulepszonego silnika cyklu Ravenmark), mimo że całość ma bardzo komediowy wydźwięk: legiony rzymskie korzystają tu z pomocy pająków-wierzchowców i bojowych pluskiew. Bitwy odbywają się na miękkim dywanie, zabrudzonym stole i w innych, równie interesujących lokacjach.

Podstawowym trybem zabawy w Romans In My Carpet! jest kampania dla pojedynczego gracza, pozwalająca podjąć próbę odbicia akademikowego pokoju z rąk Brytów. Dla osób, które wycisną z niej wszystkie soki przewidziano dodatkowe scenariusze, pozwalające przejąć kontrolę nad wrogami Rzymian. Poza tym w grze znalazł się asynchroniczny tryb multiplayer, umożliwiający prowadzenie wielu starć z graczami z całego świata jednocześnie. Ogromną zaletą produkcji jest oprawa audiowizualna – 16-bitowa stylistyka zdaje egzamin śpiewająco i doskonale współgra z mechaniką zabawy.

Na koniec warto dodać, że Witching Hour Studios ma w zanadrzu jeszcze jedną grę, również reprezentującą nową markę. Można spodziewać się, że w obliczu premiery Romans In My Carpet! prace nad nią ruszą pełną parą i już wkrótce poznamy pierwsze szczegóły na jej temat.