Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2021, 11:31

autor: GRG

Romans: Age of Caesar - otwarta beta gry twórców Twierdzy

Na oficjalnej stronie rozpoczęły się otwarte beta-testy Romans: Age of Caesar, gry strategicznej od autorów serii Twierdza.

Rozpoczęły się otwarte testy gry Romans: Age of Caesar, strategii typu MMO od autorów serii Twierdza studia Firefly. Zarejestrować się i pobrać grę możecie tutaj.

Gracze wcielają się w zarządców antycznych rzymskich miast, budowanych w trybie izometrycznym. Nad każdym pieczę sprawuje szesnastka graczy, którzy wspólnie muszą zadbać o jego odpowiedni rozwój. Rozbudowujemy metropolię, gromadzimy zasoby i dbamy o obronę przed barbarzyńcami. Na mapie Rzymu nawiązujemy współpracę z pozostałymi gubernatorami miast, tworząc szlaki handlowe i koordynując działania militarne przeciwko innym graczom (tryb PvP) lub wrogom spoza imperium (tryb PvE).

Ważnym aspektem gry jest dyplomacja, a narzędziem w jej prowadzeniu są punkty prestiżu i senatu zdobywane dzięki skutecznemu zarządzaniu we wszystkich dziedzinach: polityki, gospodarki i działań militarnych. Dzięki punktom prestiżu możemy zostać liderem rankingu przywódców danej metropolii. Mamy wtedy wpływ na całokształt polityki, np. decydujemy o handlu z innymi miastami i możemy pozbywać się pozostałych zarządców. Punkty senatu pozwalają prowadzić badania naukowe, decydować o ulepszeniach jednostek militarnych i zwiększać reputację. Gracz z największą liczbą punktów senatu zostaje mianowany cezarem.

Romans: Age of Caesar - otwarta beta gry twórców Twierdzy - ilustracja #1
Widok trybu zarządzania miastem w Romans: Age of Caesar

Produkcja może przypaść do gustu zwłaszcza fanom gry Stronghold Kingdoms oraz serii Caesar, które są głównymi źródłami inspiracji dla twórców Romans: Age of Caesar. Premiera pełnej wersji planowana jest na 2022 rok.