Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2021, 11:33

„WoW stracił swoją magię” - gildia znana z rekordów rezygnuje z gry

Kolejni członkowie społeczności World of Warcraft żegnają się z grą. Tym razem chodzi o gildię APES związaną przede wszystkim z WoW Classic.

W SKRÓCIE:
  • Gildia APES żegna się z World of Warcraft.
  • Według jej przywódcy, gra straciła swój dawny charakter.
  • Skrytykował on również sposób, w jaki rozwijana jest przez Blizzarda.

Nazwa World of Warcraft powraca ostatnio jedynie w kontekście kolejnych problemów studia Blizzard. Niestety tyczy się to również tego przypadku. Koniec przygody ze światem Azeroth ogłosiła bowiem gildia APES. Od lat byli oni jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup związanych z WoW Classic. Jako pierwsi, tuż po premierze wersji klasycznej, zaliczyli raid Molten Core. Było to osiągnięcie, które starało się zrealizować także wiele innych gildii, lecz to właśnie APES okazali się najszybsi.

To więc kolejni po streamerach oraz youtuberach znani członkowie społeczności, którzy postanowili pożegnać się z grą. Przyczyny swojej decyzji wyjaśnił podczas transmisji na Twitchu Maitoz, przywódca gildii.

Chciałem tylko powiedzieć, że odchodzę. APES nie będzie dalej funkcjonowało jako gildia. To koniec. Powód? Myślałem nad odejściem od dłuższego czasu. Gra po prostu nie jest już tym czego szukałem razem ze swoją gildią.

Patrząc z perspektywy czasu, powinienem zrezygnować już przy okazji Classic, bo zaczął umierać po Blackwing Lair… Zmienił się w fabrykę pieniędzy dla boosterów, a cała meta oparła się na botach. W grze nie ma już prawdziwego PvP, magia WoWa po prostu umarła […].

Maitoz skrytykował również wydany trzy miesiące temu dodatek The Burning Crusade w wersji Classic. Według niego jest on po prostu nudny i nie zachęca go do dalszej gry. Stwierdził również, że Blizzard źle zarządza swoją produkcją i kieruje ją w stronę, która nie przemawia do wieloletnich graczy. To właśnie tego rodzaju działania mają prowadzić do kurczenia się społeczności związanej z World of Warcraft.

Gildia APES na czele z Maitozem to więc kolejni ważni gracze, którzy głośno mówią o swoim odejściu od produkcji Blizzarda. Im grupa ta staje się liczniejsza, tym większym problemem jest dla legendarnego studia. Pozostaje zadać sobie pytanie, czy będzie ono w stanie powstrzymać dalszy odpływ graczy.