Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 października 2022, 12:20

autor: Weronika Morozewicz

Ród smoka cały czas depcze po piętach Pierścieniom Władzy w wynikach oglądalności

Nielsen po raz kolejny przedstawił tygodniowe wyniki oglądalności na platformach streamingowych. W wyścigu serii fantasy na prowadzeniu nadal utrzymuje się serial Pierścienie Władzy, za którym znajduje się Ród smoka.

Źródło fot. Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy; Patrick McKay i J.D. Payne; Amazon Studios; 2022
i

Pierścienie Władzy Prime Video przyciągnęły użytkowników platformy na 988 milionów minut między 12 a 18 września, podczas gdy wynik oglądalności Rodu smoka spadł do 960 milionów minut. Obie produkcje zdołał wyprzedzić serial Netfliksa Cobra Kai, który może pochwalić się wynikiem 1,9 miliarda minut. W odróżnieniu od swoich rywali, reboot Karate Kid, liczący 50 odcinków, był dostępny do oglądania na platformie przez cały tydzień.

Podczas gdy Nielsen przedstawia streaming HBO Max w tygodniowych rankingach, HBO pochwaliło się, że zgromadziło przed ekranami średnio 29 milionów widzów na wszystkich platformach. Prequel Gry o tron tym samym został okrzyknięty największym hitem w 50-letniej historii firmy.

HBO Max kupisz tutaj

Oglądalność Rodu smoka i Pierścieni Władzy w znacznym stopniu się pokrywa, jako że widzowie, którzy oglądają obie serie fantasy, stanowią 33% publiczności. Około 18% widzów Cobry Kai jest w wieku 2-17 lat, a 56% stanowią osoby między 18 a 49 rokiem życia. Nielsen zaznacza, że wśród widzów wymienionych seriali częściej znajdują się mężczyźni niż kobiety.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Na piąte miejsce z wynikiem 796 milionów minut awansował serial The Crown, opowiadający o losach królowej Elżbiety II i całej rodziny królewskiej.

Ród smoka cały czas depcze po piętach Pierścieniom Władzy w wynikach oglądalności - ilustracja #1
Źródło: nielsen.com

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.