Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 października 2022, 12:24

Netflix z rekordowymi 1026 odcinkami w 3. kwartale, inne serwisy zostawia daleko w tyle

W trzecim kwartale 2022 roku Netflix wypuścił rekordową liczbę nowych odcinków swoich seriali. Działania korporacji mają związek z polityką wobec klientów.

Źródło fot. DCL 650, Unsplash.com
i

Pod względem liczby wypuszczanych odcinków Netflix zdecydowanie dominuje nad swoją konkurencją. Firma analityczna MoffettNathanson opublikowała raport, z którego wynika, że w trzecim kwartale 2022 roku na Netfliksie pojawiło się 1026 odcinków oryginalnych produkcji (via Variety).

W analogicznym okresie na Amazon Prime Video pojawiły się 194 odcinki, HBO Max 114, a Disney+ udostępniło 140 epizodów. Należy pamiętać, że przedstawione dane dotyczą rynku Stanów Zjednoczonych. Na terenie Europy dane mogą się różnić, zwłaszcza w przypadku Disney+. Hulu, które dołączyło do swojej biblioteki 223 odcinki, nie jest dostępne na Starym Kontynencie i to właśnie Disney+ może mieć część nowych produkcji w swojej bibliotece.

Netflix z rekordowymi 1026 odcinkami w 3. kwartale, inne serwisy zostawia daleko w tyle - ilustracja #1
MoffettNathanson

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Netflix chce wszystkich zadowolić

Na wspomniane ponad 1000 odcinków składa się 159 seriali oryginalnych Netfliksa. Pokonanie rekordu z czwartego kwartału 2021 roku (143 seriale i około 900 odcinków) może oznaczać zwiększenie wydajności firmy po zastoju spowodowanym pandemią COVID-19.

Z raportu firmy HarrisX, wykonanego na zlecenie MoffettNathanson wynika, iż Netflix wraz z konkurencją nie szukają już klientów poza strefą usług streamingowych:

Zasięgi usług streamingowych w amerykańskich gospodarstwach domowych osiągnęły swój limit, poza najnowszymi usługami Peacock oraz Paramount+. Usługi streamingowe przestają konkurować o klienta niekorzystającego jeszcze z tego typu rozrywki. Zamiast tego wolą przejmować i zatrzymywać osoby już istniejące w ekosystemie streamingu.

Duża część odcinków dotyczy produkcji, które na Netfliksie otrzymały dopiero pierwszy sezon. W badaniu nie brano pod uwagę seriali na licencji takich jak Cobra Kai lub Dynastia.

Zapraszamy do zapoznania się z listami produkcji, które pojawiły się na Netfliksie w trzecim kwartale 2022 roku:

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej