Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 października 2022, 11:26

autor: Edyta Jastrzębska

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max, Disney Plus i Prime Video w weekend 14-16 października 2022 roku

Weekend z poszukiwaczami przygód? Nowością od Mike’a Flanagana? A może zamiast horroru komediowe przedstawienie historii Romea i Julii? Zobaczcie, co warto obejrzeć w ten weekend.

Źródło fot. Klub Północny, Mike Flanagan, Netflix, 2022 / Uncharted, Ruben Fleischer, Sony Pictures, 2022 / Candy: Śmierć w Teksasie, Nick Antosca i Robin Veith, Disney+, 2022
i

W tym tygodniu polecamy trochę nowości, a także parę starszych produkcji. Do drugiej grupy można zaliczyć chociażby ubiegłotygodniowy debiut, Klub Północny, oraz nominowanego do Oscara Najgorszego człowieka na świecie. Spośród nowości warto zwrócić uwagę na serial true crime poruszający temat zbrodni z lat 80., a także anime ze świeżym stylem animacji. Na uwagę zasługuje również nowy sezon cenionego serialu, którego gwiazdą jest aktor i scenarzysta pochodzenia egipskiego. Te oraz inne nowości możecie obejrzeć na Netfliksie, HBO Max, Disney+ i Amazon Prime Video w weekend 14 – 16 października 2022 roku.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Klub Północny (The Midnight Club) – Netflix

 1. Co to: dziesięcioodcinkowy horror od Mike’a Flanagana
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 5 października
 3. Rok premiery: 2022

Mike Flanagan, twórca serii The Haunting dla Netfliksa, wraca z nowym odcinkowym horrorem. Tym razem na tapet bierze historię śmiertelnie chorych nastolatków z hospicjum, którzy zawierają mrożący krew w żyłach pakt – pierwsza osoba, która odejdzie, ma dać pozostałym jakiś znak z drugiej strony. Serial spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków i tylko nieco chłodniejszym ze strony widzów, zatem jest to produkcja warta uwagi, szczególnie dla fanów horrorów i Mike’a Flanagana.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Klub Północny

Serial Klub Północny obejrzysz na Netfliksie

Uncharted – HBO Max

 1. Co to: filmowa ekranizacja serii gier o tym samym tytule
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 16 października
 3. Rok premiery: 2022

Ekranizacja popularnej serii gier. Pełna akcji przygoda, w której zobaczymy Toma Hollanda jako Nathana Drake’a i Marka Wahlberga jako Victora „Sully” Sullivana. Bohaterowie wyruszają w podróż, podczas której ścigają się z bezwzględnym Moncadą w wyścigu o fortunę utraconą przez Ferdynanda Magellana 500 lat temu. Jest to początek wspólnej historii bohaterów znanych z gier. Warto zapoznać się z tą produkcją w ten weekend.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Uncharted

Film Uncharted obejrzysz na HBO Max

Candy: Śmierć w Teksasie – Disney+

 1. Co to: składająca się z pięciu odcinków produkcja true crime o Candy Montgomery
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 12 października
 3. Rok premiery: 2022

Serial true crime o Candy Montgomery, żyjącej na przedmieściach gospodyni domowej z lat 80., która pozornie miała idealne życie – dobry mąż, dwójka dzieci i ładny dom. Potrzebowała jednak zmiany, odrobiny wolności, co powiodło ją w ramiona żonatego mężczyzny. Niedługo później oskarżono ją o zamordowanie żony swojego kochanka. Jest to kolejna wypuszczona w ostatnim czasie seria true crime. Czy po tym, jak Dahmer Netfliksa wywołał dyskusję na temat moralności tychże produkcji, Candy da kolejne argumenty ich przeciwnikom?

 1. Dowiedz się więcej o serialu Candy: Śmierć w Teksasie

Serial Candy: Śmierć w Teksasie obejrzysz na Disney+

Catherine Zwana Birdy (Catherine Called Birdy) – Amazon Prime Video

 1. Co to: film o żądnej przygód młodej dziewczynie, która nie chce wyjść za mąż
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 7 października
 3. Rok premiery: 2022

Film z Bellą Ramsey, którą w przyszłym roku zobaczymy w ekranizacji The Last of Us. Produkcja opowiada o lady Catherine, znanej też jako Birdy, która jest typową nastoletnią bohaterką – pełną werwy, sprytną i żądną przygód. Rodzina młodej dziewczyny chce wydać ją za mąż, jednak buntownicza dziewczyna gotowa jest odrzucić każdego zalotnika, co doprowadza do konfliktu między nią a rodzicami.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Catherine Zwana Birdy

Film Catherine Zwana Birdy obejrzysz na Amazon Prime Video

Wyjątek (Exception) – Netflix

 1. Co to: anime opowiadające o załodze kosmicznej wydrukowanej na drukarce 3D, która musi przygotować nowy dom dla Ziemian
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 13 października
 3. Rok premiery: 2022

Anime z oryginalnym stylem animacji opowiadające o ludziach poszukujących nowych planet, które mogliby poddać terraformacji po tym, jak zostali zmuszeni do opuszczenia Ziemi. Na misję badawczą na jeden z globów wyrusza wydrukowana na drukarce 3D załoga. Produkcja poszukuje odpowiedzi na pytania o człowieczeństwo, tożsamość i życie.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Wyjątek

Serial Wyjątek obejrzysz na Netfliksie

Najgorszy człowiek na świecie (Verdens verste menneske) – HBO Max

 1. Co to: norweski dramat o kobiecie u progu trzydziestki, która musi przemyśleć swoją przyszłość i zastanowić się, z kim i jak chce ją spędzić
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 15 października
 3. Rok premiery: 2021

Nominowany do Oscara norweski dramat, który składa się z 12 części oraz prologu i epilogu. Pełna energii Julie znajduje się u progu trzydziestych urodzin i stara się poukładać swoje skomplikowane życie uczuciowe. Zauważa, że ona i jej obecny partner inaczej spoglądają na przyszłość, co zaczyna budzić w niej wątpliwości, które nasilają się po poznaniu na imprezie młodszego od niej chłopaka, z którym spędza całą noc. Po niej zastanawia się, czy ten pewny siebie i szalony chłopak nie jest właśnie tym, czego potrzebuje w życiu.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Najgorszy człowiek na świecie

Film Najgorszy człowiek na świece obejrzysz na HBO Max

Rosaline – Disney+

 1. Co to: kolejna próba zekranizowania historii Romea i Julii, tym razem z perspektywy Rosaline
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 14 października
 3. Rok premiery: 2022

Komediowe podejście do klasycznej historii Williama Szekspira – Romea i Julii. Fabuła została opowiedziana z perspektywy kuzynki Julii, Rosaline, która jest także byłą partnerką Romea. Rozgoryczona z powodu rozstania i wieści, że jej były ukochany spotyka się z Julią, zaczyna knuć, by stanąć między kochankami i odzyskać Romea. Czy wraz z oryginalnym podejściem do historii nadejdzie również oryginalne zakończenie i Rosaline dopnie swego?

 1. Dowiedz się więcej o filmie Rosaline

Film Rosaline obejrzysz na Disney+

Ramy: 3. sezon – HBO Max

 1. Co to: trzeci sezon hitu o Ramym Hassanie
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 15 października
 3. Rok premiery: 2019

Nagradzany serial powraca. Opowiada on o Amerykaninie pochodzenia egipskiego oraz jego rodzinie. Kierują się oni duchowością, żyjąc w podzielonej politycznie dzielnicy New Jersey. Ramy nieprzerwanie wprowadza na ekrany nową perspektywę, pozwalając przyjrzeć się wyzwaniom związanym z tym, jak to jest znaleźć się między wspólnotą religijną, która wierzy, że życie jest sprawdzianem moralnym, a pokoleniem milenijnym, które wątpi w istnienie życia pozagrobowego. W tym sezonie Ramy porzuca swoją duchową podróż, poświęcając się swoim pragnieniom i diamentowemu biznesowi wuja.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Ramy

Serial Ramy obejrzysz na HBO Max

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa, od początku kariery związana z GRYOnline.pl. Zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach, a nawet grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

więcej