Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2022, 22:10

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Znamy wymagania sprzętowe Road to Vostok, „fińskiego STALKER-a”

Poznaliśmy wymagania sprzętowe fińskiej gry Road to Vostok, która pod wieloma względami jest inspirowana serią STALKER. Zaprezentowano także system lootingu. Ten bije na głowę niejedną produkcję AAA.

Jakiś czas temu gra Road to Vostok, o której niejednokrotnie pisaliśmy, doczekała się własnej strony w serwisie Steam. Dzięki temu poznaliśmy jej minimalne wymagania sprzętowe. Warto mieć na uwadze, iż te mogą ulec zmianie z biegiem czasu – do premiery (a właściwie startu wczesnego dostępu) jeszcze daleka droga. Wszystko jednak wskazuje na to, że Road to Vostok nie będzie pozycją, która spali nasze karty graficzne.

Minimalne wymagania sprzętowe Road to Vostok

  1. System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
  2. Procesor: Intel Core i3-6100 / AMD Ryzen 5 1400
  3. Pamięć: 4 GB RAM
  4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 760 / AMD Radeon HD 7950 lub lepsza
  5. Miejsce na dysku: 10 GB dostępnej przestrzeni

Pełne oddanie

Warto przypomnieć, że za grę odpowiada jeden człowiek, który jest byłym porucznikiem w siłach zbrojnych Finlandii. Dotąd nauczał on także sztuki tworzenia gier w szkole oddalonej o 75 km od jego miejsca zamieszkania.

Deweloper poinformował w swoim niedawnym wideo (25:15), że podjął decyzję o rezygnacji z tej posady. Dzięki temu będzie mógł w pełni oddać się produkcji Road to Vostok.

Unikalny looting

W przedstawionym powyżej wideo deweloper opowiada o systemie lootu w Road to Vostok. Prezentuje w nim m.in. imponujący proceduralny system rozmieszczania przedmiotów do zebrania, bazujący na fizyce (18:25).

Co więcej, w RtV będziemy mogli także udekorować swoją kryjówkę w pełni według naszego uznania, choćby poprzez ręczne rozmieszczanie konserw na półkach – dzięki zabawie z fizyką rodem z Half-Life'a 2 – bądź zawieszenie broni na ścianie (23:10).

Premiera i jutrzejsza prezentacja

Pierwsze demo Road to Vostok ma ukazać się w trzecim kwartale tego roku. Data startu wczesnego dostępu (ani tym bardziej premiery) na ten moment nie jest znana.

Tytuł powstaje z myślą o PC-tach, aczkolwiek twórca nie wyklucza wydania produkcji również na innych platformach sprzętowych. Road to Vostok najpewniej ujrzymy podczas jutrzejszej transmisji z OTK Games Expo (odbędzie się ona o godzinie 20:00 polskiego czasu) na kanale Asmongolda.

  1. Road to Vostok – strona oficjalna