Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Road to Vostok (PC)
OkładkaRoad to Vostok (PC)

Road to Vostok PC

Road to Vostok to survivalowy postapokaliptyczny FPS, którego akcja została umiejscowiona na granicy Rosji i Finlandii. Naszym głównym celem jest dostanie się do tytułowej strefy Vostok oraz przetrwanie w niej. Tytuł garściami czerpie z gier z serii STALKER.

Akcji | FPP | postapokalipsa | sandbox | FPS | survival | indie | strzelanki | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Road to Vostok Premiera PC

wczesny dostęp

2024

data nieogłoszona

producent: Road to Vostok Team wydawca: Road to Vostok Team Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Road to Vostok jest hardkorową, singleplayerową grą survivalową z perspektywy pierwszej osoby. Jej akcja osadzona jest w postapokaliptycznym świecie, a konkretnie w strefie na granicy Finlandii oraz Rosji. Możemy w niej odwiedzić lokacje wzorowane na prawdziwych miejscach.

Fabuła

Świat gry składa się z trzech stref: Strefa 05 (w której rozpoczynamy przygodę), Strefa graniczna i Vostok.

Ten ostatni został zaprojektowany jako strefa dla doświadczonych graczy. Dostanie się do niej i pozyskanie umiejętności, by w niej przetrwać, jest naszym głównym celem w Road to Vostok (stąd zresztą tytuł gry: „Droga do Vostoku”).

Mechanika

W Road to Vostok uświadczymy elementy survivalowe pokroju craftingu czy dbania o potrzeby naszej postaci – w tym temperaturę ciała oraz stan psychiczny. Nie brakuje również różnorakich questów do wykonania i sprzedawców towarów.

Tytuł zawiera dynamiczne zdarzenia, pokroju zrzutów zaopatrzenia czy zasadzek bandytów. Uświadczymy w nim również system pogodowy.

Gra nie oferuje jednego dużego otwartego świata. Zamiast tego jej teren został podzielony na kilka indywidualnych map (różniących się rozmiarem), po których i pomiędzy którymi możemy swobodnie się przemieszczać za pomocą specjalnych „punktów tranzytowych”, np. podziemnych tuneli.

Strefa 05

Mapy znajdujące się w Strefie 05 (ang. Area 05) cechują się umiarkowanym poziomem trudności. Jednak im dalej na wschód, tym trudniej – przy czym zapuszczając się w tym kierunku, możemy liczyć na lepsze łupy.

Po Strefie 05 porozrzucane są kryjówki. Tylko w nich można zapisać grę. Jeśli zginiemy na tym obszarze, stracimy wszystkie niesione przedmioty, lecz te przechowywane w kryjówkach pozostaną nietknięte.

Vostok

W Vostoku znajduje się tylko jedna, ukryta kryjówka, której położenie zmienia się przy każdym podejściu do gry. W przeciwieństwie do kryjówek ze Stefy 05, tej nie jesteśmy w stanie ulepszać.

Vostok jest objęty permanentną śmiercią. Jeśli tam zginiemy, stracimy wszystkie przedmioty oraz pliki zapisu.

Granica

Vostok oddziela od Stefy 05 Granica (ang. Border zone). Możemy ją przekroczyć tylko w specjalnych przejściach granicznych. Każde z nich wymaga od gracza dobrej znajomości gry.

Kwestie techniczne

Road to Vostok działa w oparciu o silnik Unity. Choć w dniu premiery/premiery wczesnego dostępu gra zawierała tylko tryb single player, twórca nie wyklucza w przyszłości implementacji zarówno multiplayera, jak i wsparcia dla modów. Ma w planach także dwie wersje demonstracyjne gry.

O twórcy

Za grę odpowiada jednoosobowe studio Road to Vostok. Jej twórca jest byłym porucznikiem w siłach zbrojnych Finlandii. Mieszka on niedaleko od wspomnianej granicy. Dzięki temu świat w niej przedstawiony został wykonany z dużą dbałością o detale.

Ostatnia modyfikacja 26 czerwca 2023

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Road to Vostok: 16+

Road to Vostok Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon HD 7950 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 10 64-bit