Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 19:06

autor: Adrian Werner

R.I.P.D.: The Game - Atlus zapowiedział strzelankową adaptację filmu R.I.P.D. Agenci z zaświatów

Firma Atlus zapowiedziała kooperacyjną strzelankę R.I.P.D.: The Game, będącą adaptacją nadchodzącego filmu, który w Polsce otrzymał tytuł R.I.P.D. Agenci z zaświatów.

 R.I.P.D.: The Game - Atlus zapowiedział strzelankową adaptację filmu R.I.P.D. Agenci z zaświatów - ilustracja #1

Firma Atlus zapowiedziała trzecioosobową strzelankę R.I.P.D.: The Game. Produkcja oparta jest na motywach nadchodzącego filmu, który w naszym kraju ukaże się pod tytułem R.I.P.D. Agenci z zaświatów. Gra zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Na razie wydawca nie jest gotowy podać planowanej daty premiery. R.I.P.D.: The Game sprzedawane będzie wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.

Za produkcję odpowiada studio Old School Games, czyli jeden z oddziałów firmy Saber Interactive. Twórcy ściśle współpracują z wytwórnią Universal w celu zapewnienia pełnej zgodności gry z wizją przedstawioną w filmie. Ponadto autorzy mogli wykorzystać wiele elementów cyfrowych opracowanych pierwotnie z myślą o efektach specjalnych.

R.I.P.D.: The Game zaprojektowano z myślą o trybie kooperacji dla dwóch osób. Gracze wcielą się w Roya Pulsiphera i Nicka Cruza Walkera, czyli znanych z filmu agentów tytułowej organizacji, pełniącej rolę policji zaświatów. Naszym zadaniem będzie oczywiście przedarcie się przez pełne potworów poziomy. System walki ma zaoferować wysoką efektowność starć. Podczas bitew będziemy m.in. rozrywali wrogów na kawałki i nabijali ich na ostre elementy otoczenia. Pojawi się również opcja aresztowania niektórych przeciwników.

Za sukcesy nagrodzeni zostaniemy wirtualną walutą, która umożliwi kupowanie nowego uzbrojenia oraz ulepszanie umiejętności bohaterów. Ciekawie zapowiada się system zakładów między partnerami. Gracze sami wybiorą kryteria (np. kto zabije więcej wrogów lub kto ostatni zginie) oraz ustalą jaką sumę postawią na siebie samych. Zwycięzca zgarnie całą pulę.

 R.I.P.D.: The Game - Atlus zapowiedział strzelankową adaptację filmu R.I.P.D. Agenci z zaświatów - ilustracja #2 R.I.P.D. jest luźną adaptacją komiksu Rest in Peace Departament autorstwa Petera M. Lenkova. Film opowiada o losach detektywa Nicka Cruza, który ginie na służbie, a po śmierci dołącza do tytułowej organizacji. Pełni ona rolę policji zaświatów i jej zadaniem jest obrona śmiertelników przed złymi duszami, które nie chcą spoczywać w pokoju. Rozpoczynający nową karierę Cruz zostaje przydzielony jako partner do weterana imieniem Roy Pulsipher.

Film wejdzie na ekrany amerykańskich kin 18 lipca tego roku. Natomiast na polskie srebrne ekrany zawita niecały miesiąc później – 9 sierpnia.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej