Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2022, 17:00

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Riot przeprasza graczy za słaby ping podczas MSI 2022

Podczas Mid-Season Invitational 2022 w LoL-u nie brakuje kontrowersji. Riot Games przeprosiło zarówno drużynę RNG, jak i jej fanów za problemy techniczne, które spowodowały opóźnienia w meczach.

Mid-Season Invitational 2022 nie tylko błędami w grze stoi. Ostatnio w temacie League of Legends głośno było również o utrudnieniu, które napotkali gracze z Chin podczas wspomnianego turnieju. Chodzi tutaj o różnicę w pingu podczas gry, która na najwyższym poziomie rozgrywek może znacznie wpłynąć na przebieg rozgrywek.

Gracze z Chin skarżą się na ping

Turniej MSI 2022 odbywa się w koreańskim mieście Busan. Aktualnie znajduje się tam spora część drużyn – z wyjątkiem chińskiego RNG, które nie uczestniczy w wydarzeniu stacjonarnie ze względu na ograniczenia związane z COVID-19.

Oczywiście nie pozostało to bez wpływu na rozgrywkę, a gdy publiczność dowiedziała się o problemach technicznych, które skutkowały wyższym pingiem podczas gier, w których udział brało RNG, Riot Games nie mógł zrobić nic innego, jak tylko zaadresować problem.

Zarówno na oficjalnej stronie League of Legends, jak i na chińskim portalu Weibo, studio przeprosiło graczy oraz fanów i poinformowało o tym, że wdroży odpowiednie działania, aby podobne problemy nie pojawiły się w kolejnych etapach MSI 2022.

Dbamy o przejrzystość

Dodatkowo Riot Games zapewniło, iż RNG otrzyma możliwość rozegrania swoich meczów ponownie. Jak się jednak okazało, powtórkowe mecze, które rozegrane zostały dwa dni temu, nie zmieniły nic w kwestii fazy grupowej. Można zatem powiedzieć, że były one zaledwie formalnością, tylko że na lepszych warunkach.

Niemniej fanom drużyny z LPL (The League of Legends Pro League – chińska liga LoL-a) zarówno oświadczenie z przeprosinami, jak i ponowne rozegranie meczów nie wystarczyło.

Wciąż bardzo popularnym stwierdzeniem jest to, że Riot Games specjalnie chciało zaszkodzić drużynie, co jak wiemy (a przynajmniej jak twierdzi firma) w żadnym wypadku nie miało miejsca.

Miejmy nadzieję, że po tej całej aferze Riot nauczył się, że jeśli regiony nie mogą uczestniczyć w międzynarodowych turniejach, to powinny oddać miejsce komuś innemu lub zorganizować inny z mniejszą liczbą drużyn. MSI jest badziewiem – napisał bordone.

Fani LPL postrzegali siebie jako ofiarę MSI. Najpierw twierdzili, że ludzie nie powinni żalić się z powodu pingu na poziomie 35ms, a teraz sami płaczą z tego powodu – napisał dreezyyyy.

W każdym razie na zdenerwowanych fanów nie ma remedium. Pomocna w tej sprawie nie jest również reputacja turnieju MSI, która z roku na rok staje się coraz gorsza, właśnie ze względu na niedociągnięcia i kontrowersje w czasie jego trwania.

  1. Gry maja – w co zagramy w maju 2022
  2. Za jakie czyny w grze sieciowej możesz dostać wyrok?
  3. Graficzne petardy – piękne gry, które wyjdą jeszcze w 2022 roku