Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 stycznia 2021, 13:21

autor: Karol Laska

Reżyser Watahy nakręci nagrodzoną Nike Baśń o wężowym sercu

Polska powieść fantasy nagrodzona Nagrodą Literacką Nike pod tytułem Baśń o wężowym sercu zostanie zekranizowana przez utalentowanego polskiego reżysera, Michała Gazdę.

Baśń o wężowym sercu to hitowa powieść fantasy Radka Raka, która zdobyła Nagrodę Literacką Nike 2020, co nie zdarza się pozycjom osadzonym we wspomnianym gatunku. Niedługo tę znakomitą historię będą mogli poznać również ludzie stroniący od książek, gdyż zostanie ona adaptowana w formie polskiego serialu telewizyjnego. Wydawnictwo Powergraph oficjalnie ogłosiło, że prawa do ekranizacji zostały sprzedane.

Za stworzenie dzieła będzie odpowiadał nie byle kto, bo Michał Gazda – utalentowany reżyser odpowiedzialny między innymi za popularną Watahę dostępną na HBO GO. Artysta postanowił opisać swoje odczucia związane z nowym projektem za pośrednictwem informacji prasowej:

Krytycy i recenzenci wprost podkreślali niezwykły, filmowy potencjał Baśni (tarantinowski Django w cyrkule tarnowskim). Wraz z Baśnią pojawiła się oto szansa na produkcję niesamowicie oryginalną, wręcz ekstatycznie atrakcyjną wizualnie, głęboką dramaturgicznie oraz – paradoksalnie – bardzo aktualną i ważną społecznie. Takiego combo nie sposób przecenić!

Chcecie wiedzieć, czego spodziewać się po fabule Baśni? Nastawcie się więc na sporą porcję mitologii galicyjskiej, w której historia miesza się z legendami i fantastyką, a na pierwszy plan wysuwa się między innymi dworska historia miłosna. Nie wiemy jeszcze, kiedy należy spodziewać się premiery serialu, ale czekamy z niecierpliwością.