Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2019, 10:48

Reżyser Star Wars Jedi Fallen Order: „To nie jest gra na 5 godzin”

W czasie rozmowy na panelu E3 Coliseum 2019 twórcy ze studia Respawn Entertainment opowiedzieli o swoim nowym tytule – Star Wars Jedi: Fallen Order. Poznaliśmy m.in. przybliżoną długość gry i kilka smaczków na temat procesu produkcji.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Kolejne detale na temat Star Wars Jedi: Fallen Order. - Reżyser Star Wars Jedi Fallen Order - "To nie jest gra na 5 godzin" - wiadomość - 2019-06-12
Kolejne detale na temat Star Wars Jedi: Fallen Order.

W czasie rozmowy na panelu E3 Coliseum 2019, Stig Asmussen ze studia Respawn Entertainment – reżyser Star Wars Jedi: Fallen Order – zdradził, że wspomnianą produkcję można już przejść od początku do końca. Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że poznanie historii Cala Kestisa zajmie nam więcej niż 5 godzin – choć na razie nie ma pewności, ile dokładnie.

Jest wielka (gra – przyp. red.). Szczerze mówiąc, nie wiem, jak długa jest w tym momencie. To z pewnością nie jest doświadczenie na pięć godzin. W miarę, jak szlifujemy grę, czas gry może się nieco skrócić – z powodu miejsc, w których gracze się gubili, tego typu rzeczy, na które będziemy zwracali uwagę. Ale to z pewnością jest coś treściwego i wartego uwagi – stwierdził Stig Asmussen.

Co ciekawe, początkowe plany deweloperów zakładały, że akcja gry będzie się toczyła w innej epoce Gwiezdnych wojen – Stig Asmussen nie mógł zdradzić w jakiej. Firma Lucasfilm wykluczyła jednak taką możliwość, dlatego zdecydowano, że opowiadana historia rozpocznie się niedługo po wydaniu przez Dartha Sidiousa „rozkazu 66”, który skutkował wymordowaniem znakomitej większości rycerzy Jedi. Reżyser omawianego tytułu przyznaje przy tym, że wyszło mu to na dobre.

To naprawdę pasuje do gry, bo nie musisz być heroicznym Jedi. Z powodu epoki, w której toczy się akcja, wszystko skupia się na przetrwaniu. To bardzo pasuje do bezwzględnego modelu rozgrywki, który chcieliśmy tutaj mieć – zauważył Stig Asmussen.

Z początkiem lipca gra wejdzie w fazę Q&A – twórcy będą poszukiwali bugów i sprawdzali, czy poszczególne rozwiązania spisują się zgodnie z ich oczekiwaniami. Warto przypomnieć, że niedawno zaprezentowano kilkunastuminutowy gameplay z omawianego tytułu. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji się z nim zapoznać, warto to zrobić. Produkcja Respawn Entertainment bez wątpienia będzie jedną z największych premier tego roku.

Przypominamy, że Star Wars Jedi: Fallen Order zadebiutuje 15 listopada na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej (z napisami).

  1. Respawn Entertainment – strona oficjalna
  2. Star Wars Jedi: Fallen Order – strona oficjalna
  3. Wszystko o Star Wars Jedi: Fallen Order