Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 lutego 2021, 16:36

autor: Ness

Reżyser Halloween oraz Mgły nie wyklucza kontynuacji swoich innych filmów

John Carpenter, legendarny reżyser horrorów oraz kina akcji, nie wyklucza, że po Halloween powstaną kolejne sequele jego filmów.

John Carpenter, reżyser oraz producent, twórca horrorów takich jak Halloween oraz The Thing, w wywiadzie dla portalu NME został zapytany o to, czy któryś z jego innych filmów również otrzyma kontynuację. Filmowiec odpowiedział twierdząco i jako pierwszą w kolejności wymienił Mgłę – autorską produkcję z 1980 roku.

Toczą się obecnie rozmowy na temat kontynuacji Mgły, jak i również innych moich filmów. Z różnych powodów nie zostały jeszcze nakręcone, ale jestem otwarty na każdą propozycję.

Reżyser Halloween oraz Mgły nie wyklucza kontynuacji swoich innych filmów - ilustracja #1
Jeden z ostatnich klasycznych mistrzów horroru poświęca się obecnie muzyce. Źródło: NME

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Carpenter wypowiada się o remake’ach swoich produkcji. Wcześniej twórca przyznał z rozbrajającą szczerością, że rozważy każdą finansową ofertę. Jego ostatnim autorskim filmem był nakręcony w 2010 roku Oddział. Od tamtego czasu zajmuje się przede wszystkim komponowaniem muzyki. Jednak reżyser nie rozstał się całkowicie z filmowym światem, ponieważ jest jednym z producentów wykonawczych nadchodzącego Halloween zabija, bezpośredniej kontynuacji Halloween z 2018 roku.

Mgła miała swoją premierę w 1980 roku pomiędzy dwoma kultowymi dziełami Carpentera – Halloween oraz Ucieczką z Nowego Jorku. Fabuła filmu toczy się w nadmorskim miasteczku Antonio Bay, do którego zbliża się gęsta mgła, skrywająca w sobie duchy marynarzy zamordowanych przez mieszkańców osady 100 lat wcześniej. Produkcja doczekała się remake’u w 2005 roku, ale otrzymał on głównie negatywne reakcje (średnia ocen 3,7/10 na IMDB oraz 4% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes).