Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2021, 19:00

autor: Karol Laska

Armia księżycowych misiów niszczy bossów w WoW: Shadowlands

Armia księżycowych misiów brzmi jak urocze narzędzie do siania terroru. Takowy jest możliwy dzięki niedawno odkrytemu exploitowi w World of Warcrarft: Shadowlands.

W SKRÓCIE:
  1. jeden z błędów w dodatku World of Warcraft: Shadowlands umożliwia stworzenie dużej liczby niedźwiedzi, które mogą pomóc szybciej uzbierać złoto;
  2. exploit potrafi przeciążyć serwery, przez co jego używanie może być karane banem.

Gracze zawsze znajdą sposób na odkrycie buga bądź exploita, który zadziała na ich korzyść. Dziś przypatrzymy się jednemu z bardziej spektakularnych błędów tego rodzaju, a znaleźć go można w najnowszym rozszerzeniu do World of Warcraft pod tytułem Shadowlands.

Głównymi bohaterami tegoż exploita są przepiękne niebieskawe niedźwiedzie, które możemy przy odrobinie sprytu wykorzystać jako członków potężnej armii niszczącej wszystko na swojej drodze. O jego istnieniu dowiedzieliśmy się dzięki materiałowi na kanale youtube’owym Archvaldora (oddanego gracza WoW-a polującego na tego typu błędy). To właśnie w nim wytłumaczono, jak księżycowe misie mogą nam pomóc w pokonaniu wymagających bossów oraz w szybkim zarobieniu złota. Jak wygląda w praktyce uzbieranie takiej bojowo nastawionej ekipy? Mniej więcej tak:

Archvaldor wychwycił tegoż buga przy okazji Zadania Światowego o nazwie Wrath of Aliothe. Po udaniu się do lokacji wskazanej przez quest można przetransformować się we wspomnianego niedźwiedzia w celu wyczyszczenia z przeciwników Ogrodu Sprigganów. Zauważono jednak, iż w krańcowym fragmencie tegoż obszaru gra odczytuje przemianę w misia i z powrotem w człowieka jako otrzymanie zwierzęcego sojusznika. Powtórzenie tej czynności ileś razy z rzędu gwarantuje więc zyskanie całego legionu świecących bestii.

I choć exploit ten wydaje się wręcz idealnym sposobem na szybki zarobek, raczej jesteśmy zmuszeni ostudzić Wasz zapał. Sam fakt, że piszemy newsa o takowym błędzie, sugeruje, iż ten przeniknął już do sieci i bardzo szybko zostanie wychwycony oraz naprawiony przez Blizzard. Poza tym wykorzystywanie go na własną korzyść może spowodować zawieszenie się serwerów (biorąc pod uwagę, ile tych niedźwiedzi można rzeczywiście stworzyć), a to jest już podstawa do zbanowania konta. Cieszmy się więc szalonymi obrazkami na powyższym filmiku, ale nie przywiązujmy się za mocno do tych walecznych pupili.

  1. Recenzja DLC World of Warcraft: Shadowlands
  2. Strona internetowa World of Warcraft