filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 lutego 2021, 19:38

autor: Karol Laska

Główni bohaterowie serialowej ekranizacji The Last of Us na świetnych fanartach

W sieci pojawia się coraz więcej fanartów przedstawiających Joela i Ellie w serialowej wersji The Last of Us. Dzięki nim możemy sobie wyobrazić, jak będą wyglądać Pedro Pascal i Bella Ramsey w swoich rolach.

Internet zawrzał, kiedy ogłoszono, kto zagra główne role w nadchodzącej serialowej ekranizacji The Last of Us produkowanej przez HBO. Ludziom spodobał się wybór Pedro Pascala (Gra o tron) do roli Joela, choć wielu fanów marzyło o Hugh Jackmanie (Logan) czy Nikolaju Costerze-Waldau (Gra o tron). Trochę więcej krytyki spłynęło na twórców za angaż Belli Ramsey (Gra o tron) do roli Ellie, bo ta według fanów nie przypomina nastoletniej bohaterki znanej z gier studia Naughty Dog.

Istnieje szansa, że sceptycy zmienią swoje nastawienie, kiedy zobaczą świeżutkie fanarty pokazujące, jak mogą wyglądać wcześniej wymienieni aktorzy w zmierzającym do nas wielkimi krokami serialu. Przepiękną i szczegółówą grafiką Joela pochwaliła się na Twitterze Andrea C. White. Jej praca została nawet udostępniona przez Neila Druckmanna – głównego twórcę growego The Last of Us oraz producenta ekranizacji HBO.

Pedro Pascal jako Joel - fanart. Źródło: Andrea C. White, Twitter

W nitce poprowadzonej przez dyrektora kreatywnego Naughty Dog pochwalono się więc kolejnymi fanowskimi pracami. Jedna z nich pobudza wyobraźnię, bo przedstawia Joela i Ellie na jednym obrazku, udowadniając, że Bella Ramsey naprawdę pasuje z twarzy do profilu odważnej dziewczynki próbującej odnaleźć się w postapokaliptycznym świecie. Niestety trudno o znalezienie autora tegoż dzieła, ale na pracy znajdziecie podpis świadczący o jego pochodzeniu.

Pedro Pascal i Bella Ramsey jako Joel i Ellie - fanart. Źródło: Twitter

Naprawdę piękne prace, które rozbudzają w nas jeszcze większą chęć zobaczenia serialu. Niestety nie wiem, kiedy dokładnie się go spodziewać, ale o finalną jakość raczej się nie martwimy, gdyż odpowiadają za niego utalentowane nazwiska. Stanowisko głównego producenta piastuje Craig Mazin, showrunner wybitnego Czarnobyla, a za kamerą stanie między innymi Kantemir Bałagow, laureat aż 3 Złotych Palm w historii festiwalu filmowego w Cannes.

  1. Strona internetowa HBO GO

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej