Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2021, 20:15

autor: Karol Laska

MMORPG New World od Amazon po raz trzeci opóźnione

MMORPG Amazon Game Studios pod tytułem New World zostało po raz kolejny opóźnione. Twórcy tłumaczą się tym, że pracują jeszcze nad nowymi trybami gry, lokacjami i mechanikami.

W SKRÓCIE:
  1. data premiery New World została przesunięta na 31 sierpnia 2021 roku;
  2. zamknięta beta gry ruszy ponad miesiąc wcześniej, 20 lipca;
  3. twórcy pracują aktualnie nad nową lokacją, dwoma trybami rozgrywki oraz mechaniką łowienia ryb.

Data premiery nadchodzącego MMORPG od Amazon Game Studios pod tytułem New World została, nie po raz pierwszy zresztą, opóźniona. Główny twórca gry, Scot Lane, ogłosił przesunięcie terminu wydania pełnej wersji produktu w specjalnym filmiku będącym tak naprawdę sprawozdaniem studia z tego, nad czym aktualnie pracuje. Decyzja ta nie została jednak podjęta ze względu na problemy produkcyjne, deweloperzy wpadli ponoć na parę nowych pomysłów, które chcieliby wprowadzić przed premierą, to jest 31 sierpnia 2021 roku (a zamknięta beta ruszy ponad miesiąc wcześniej, 20 lipca).

O jakiego rodzaju „pomysłach” tutaj mówimy? Jest to między innymi nowa endgame’owa lokacja o nazwie Ebonscale Reach. To pełne klifów i roślinności tereny nawiązujące do dalekowschodniej kultury. Ponadto twórcy jeszcze bardziej rozwijają znaną alfa-testerom miejscówkę – Reekwater.

Amazon Game Studios pracuje także nad dwoma nowymi trybami rozgrywki, czyli Expeditions oraz Outpost Rush. Ten pierwszy polega na kilkuosobowych wyprawach w głąb krypt, podziemi bądź świątyń, podczas których zmierzymy się z wymagającymi przeciwnikami i odkryjemy wiele tajemnic świata przedstawionego. Drugi zaś skupia się bardziej na rywalizacji, gdyż będzie to bitwa 20 na 20 graczy ze strategicznym wykorzystaniem fortyfikacji i specjalnych broni.

A jeżeli chodzi o szczegóły, Lane zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby nieco urozmaicić zadania, ulepszyć system walki i uczynić crafting wygodniejszą czynnością. Ponadto dodano mechanikę łowienia ryb – niby drobnostka, ale zawsze coś. Jak to jednak będzie wyglądało w praktyce? Odpowiedź na owe pytanie uzyskamy w środku lata.

  1. New World zapowiada się na Gothica gier MMORPG – drewno, ale fajne!
  2. Beta New World nie zachwyciła graczy
  3. Strona internetowa gry New World