Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 sierpnia 2022, 17:16

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Reżyser Ghost of Tsushima zdradził swój pomysł na film

Trwają pracę nad ekranizacją niezwykle popularnej gry wideo – Ghost of Tsushima. Reżyser widowiska, Chad Stahelski, zdradził interesujące plany dotyczące wyczekiwanej adaptacji.

Ghost of Tshushima/ Materiały promocyjne/Sony Interactive Entertainment.

W marcu zeszłego roku media na całym świecie obiegła informacja o tym, że twórca serii John Wick - Chad Stahelski - stanie za kamerą filmowej adaptacji gry Ghost of Tsushima. Ekskluzywny tytuł Sony inspirowany kinem Akiry Kurosawy szybko stał się ogromnym hitem. Nie dziwi zatem fakt, że Hollywood podjęło decyzje o ekranizacji produkcji studia Sucker Punch.

Do tej pory nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów dotyczących kinowej wersji Ghost of Tsushima. Zaniepokojonym takim stanem rzeczy fanom, z pomocą przyszedł wspomniany reżyser. Stahelski, w rozmowie z portalem Collider wyjawił, że studio Sony wspiera jego wizję artystyczną. Ponadto jest przychylne pomysłowi nakręcenia filmu w języku samurajów i azjatycką obsadą.

Myślę, że gdybyśmy zrobili to dobrze, będzie to wizualnie oszałamiające. Produkcja jest napędzana przez postacie. Ma szansę na świetną akcję, świetny wygląd. I szczerze mówiąc, powinniśmy spróbować zrobić to wszystko w formie. To znaczy, że to japońska opowieść o Mongołach najeżdżających wyspę Tsushima. Kompletna japońska obsada, po japońsku. Sony jest na pokładzie i wspiera nas. Jeżdżę do Japonii od 16 roku życia. Kocham ten kraj, kocham ludzi, kocham język. Chce spróbować reżyserować nie tylko w moim języku, ale w cudzym i kulturowo zmienić mój sposób myślenia, by rozdzielić to w fajny sposób, który wciąż kusi zachodnią publiczność – zdradził twórca.

Reżyser doskonale sobie zdaje sprawę, że w dzisiejszych czasach nikt nie jest skłonny wydać 200 mln dolarów i całej technologii na opracowanie nieanglojęzycznego tytułu. Dlatego musi sprytnie i kreatywnie podejść do każdego aspektu realizowania tego projektu.

Czy ambitne założenia Stahelskiego będą miały odzwierciedlenie w rzeczywistości? Przekonamy się z czasem. Jednakże musimy uzbroić się w odrobinę cierpliwości, bowiem produkcja jeszcze nie ma ustalonej daty premiery.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej