Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2015, 09:28

autor: Góral

Resident Evil Zero HD na blisko 40-minutowym gameplayu

Firma Capcom udostępniła nagranie wideo, na którym zaprezentowano demo gry Resident Evil Zero HD z targów E3 2015. Dzięki temu możemy obejrzeć blisko 40-minutowy fragment rozgrywki z nadchodzącej produkcji.

Pod koniec maja firma Capcom zapowiedziała Resident Evil Zero HD, czyli odświeżoną wersję produkcji, która oryginalnie ukazała się w 2002 roku na konsoli Nintendo GameCube. Jakiś czas później wydawca opublikował zwiastun (do obejrzenia w dalszej części niniejszej informacji), z kilkoma fragmentami rozgrywki. Dziś możemy zaznajomić się z powyższym, dużo dłuższym materiałem wideo, na którym twórcy prezentują demo z targów E3 2015. Całość przedstawia się zacnie, o ile oczywiście oczekujecie projektu pokroju Resident Evil HD. Klimat tytułu został zachowany, tak samo jak pewne archaiczne rozwiązania, pokroju strzelania podczas stania w miejscu, czy ekranów ładowania w trakcie otwierania drzwi. Wydaje się jednak, że szykuje się świetna produkcja dla fanów, którzy chcą sobie przypomnieć ten tytuł oraz znakomita okazja do nadrobienia zaległości dla osób, które nie miały styczności z oryginałem. Projekt ukaże się na początku 2016 roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach osobistych.

Resident Evil Zero HD w skrócie:
  • Gatunek: survival horror
  • Deweloper: Capcom
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne, PS3, X360
  • Data premiery: początek 2016 roku
  • Inne: remake gry z 2002 roku

Akcja Resident Evil Zero rozgrywa się przed wydarzeniami ukazanymi w pierwszej odsłonie cyklu. Gracze wcielają się w Rebeccę Chambers, członkinię jednostki S.T.A.R.S., która wyrusza do Raccoon City, by zbadać sprawę tajemniczych morderstw. Po drodze helikopter, którym leciała, rozbija się, a ona sama trafia do dziwnego pociągu, gdzie spotyka drugą grywalną postać - Billy’ego Coena. Bohaterowie łączą siły, gdyż okazuje się, że maszyna nie jest pusta, a opanowana przez zombie.

Resident Evil Zero HD na blisko 40-minutowym gameplayu - ilustracja #2

Seria Resident Evil to jedna z najsłynniejszych marek w świecie gier wideo. Cykl został zapoczątkowany w 1996 roku produkcją o tym samym tytule. W późniejszych latach doczekaliśmy się kilku głównych odsłon i rozmaitych projektów pobocznych, w których zmagaliśmy się z zombie i innymi stworami. Sporą popularność zdobyła także seria filmów akcji z Millą Jovovich w roli głównej.