Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2021, 14:48

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Resident Evil Village - wymagania sprzętowe ujawnione przez AMD

AMD ujawniło część wymagań sprzętowych nadchodzącej produkcji Capcomu - Resident Evil Village. Firma podała, że do gry z włączonym ray tracingiem będzie potrzebna karta graficzna Radeon RX 6800 XT.

Kilka dni temu firma AMD poinformowała, że Resident Evil Village będzie kolejną produkcją wykorzystującą technologię Fidelity FX (autorski system „czerwonych”). Wczoraj na stronie producenta podzespołów elektronicznych pojawiła się część zalecanych wymagań sprzętowych dla nadchodzącej produkcji. Okazuje się, że rekomendowaną kartą graficzną dla najnowszej gry Capcomu z włączonym ray tracingiem jest Radeon RX 6800 XT. Jeżeli gracz nie będzie chciał skorzystać z najnowszej technologii AMD, to wystarczająca będzie moc Radeona RX 5700. Co ciekawe, w obu przypadkach zalecanym procesorem jest tani Ryzen 5 1600.

Resident Evil Village - wymagania sprzętowe ujawnione przez AMD - ilustracja #1
Zalecane wymagania sprzętowe dla rozgrywki z włączonym oraz wyłączonym ray tracingiem. Źródło: AMD

Trudno powiedzieć, dla jakiej rozdzielczości podane są te wartości. Portal VideoCardz przewiduje, że RX 6800 XT będzie potrzebny dla komfortowej rozgrywki z włączonym ray tracingiem w 4K. Nie wiadomo również, czy tytuł będzie wspierany przez Nvidię w dniu premiery.

AMD zapowiedziało ponowną współpracę z Capcomem w tym samym dniu, w którym ujawniło datę premiery ich najnowszej karty graficznej – Radeona RX 6700 XT. Resident Evil Village pojawi się na rynku 7 maja 2021 roku na PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xboksach One i Series X|S. Gra nie będzie zawierać polskiej wersji językowej.