Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2014, 15:12

autor: Adrian Werner

Resident Evil: Revelations 2 - obejrzyj intro

Firma Capcom opublikowało intro Resident Evil: Revelations 2, czyli survival hororru, który trafi w przyszłym roku na pecety i konsole.

Od dnia premiery Resident Evil: Revelations 2 dzielą nas już dwa miesiące. Nic zatem dziwnego, że firma Capcom coraz mocniej rozkręca kampanię promocyjną tej gry. Najnowszym tego owocem jest opublikowanie filmiku wprowadzającego, jaki obejrzymy rozpoczynając zabawę. Intro trwa cztery minuty i prezentuje tło fabularne kampanii.

Przypomnijmy, że Resident Evil: Revelations 2 to druga odsłona serii pobocznej opracowanej z myślą o miłośnikach czystych survival-horrów. W ostatnich latach główny cykl wyraźnie skręcił w stronę strzelanek i ruch ten motywowany był drastycznym wzrostem kosztów produkcji. Opracowanie Resident Evil 6 pochłonęło ogromne środki i z tego powodu twórcy chcieli trafić do szerzej publiczności. Natomiast Resident Evil: Revelations powstało za mniejsze pieniądze, co zaowocowało gorszą grafiką, ale umożliwiło autorom zaoferowanie ciężkiego klimatu i mechanizmów rozgrywki bardziej wiernym tradycjom gatunku survival horroru.

Resident Evil: Revelations 2 - obejrzyj intro - ilustracja #1

Akcja Resident Evil: Revelations 2 toczyć się będzie między wydarzeniami z piątej i szóstej odsłony głównej serii. Kampanię będzie można przejść samotnie lub w trybie kooperacji. Produkcja wpierw zadebiutuje w dystrybucji elektronicznej w formie czterech epizodów i dopiero po publikacji ostatniego ukaże się zbiorcze wydanie pudełkowe.

Resident Evil: Revelations 2 powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One i PlayStation 4. Gra trafi do sprzedaży w lutym przyszłego roku

  1. Resident Evil: Revelations 2 – oficjalna strona gry