filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 maja 2022, 18:49

Zwiastun Resident Evil od Netflixa pokazuje ewolucję apokalipsy zombie

Netflix opublikował teaser serialu Resident Evil. Oprócz masy zombie i ich eksterminacji możemy zobaczyć zarys fabularny i co doprowadziło do rozprzestrzenienia się niebezpiecznego wirusa.

Źródło: YouTube / Netflix

Film lub serial o zombie zawsze musi się zaczynać sielankowo i tutaj nie jest inaczej. Pierwsze, co widzimy, to New Racoon City w 2022 roku, które z pozoru wygląda na utopijne miasto, gdzie każdy znajdzie dla siebie miejsce. Po chwili możemy zobaczyć logo Umbrella Corporation oraz prowadzone eksperymenty i wiemy, gdzie to będzie prowadziło.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Kolejna część akcji dzieje się już w 2036 roku, gdy apokalipsa zombie trwa na całego. Na pewno najciekawszym elementem będzie poznawanie dwóch równoległych linii czasowych i w ten sposób odkrywanie historii zniszczonego plagą zombie świata. Długo nie będziemy czekali na to widowisko, ponieważ premiera serialu Resident Evil będzie miała miejsce 14 lipca 2022 roku.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął na Allegro, gdzie wciąż można zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

więcej