Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2019, 11:26

autor: Adrian Werner

Resident Evil 7 – sprzedaż zbliża się do 7 milionów

Firma Capcom poinformowała, że sprzedaż Resident Evil VII: Biohazard przekroczyła 6,8 mln egzemplarzy. Co ciekawe, ponad milion osób zagrało w ten tytuł w VR.

Resident Evil VII: Biohazard nadal cieszy się dużym wzięciem. - Resident Evil 7 – sprzedaż zbliża się do 7 milionów - wiadomość - 2019-12-20
Resident Evil VII: Biohazard nadal cieszy się dużym wzięciem.
RESIDENT EVIL VII W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Capcom
  2. Wydawca: Capcom
  3. Gatunek: survival horror
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 24 stycznia 2017 r.

Obecnie myśli fanów serii Resident Evil zaprzątają głównie nowe wersje drugiej i trzeciej części cyklu, ale okazuje się, że wciąż nowych nabywców znajduje siódma odsłona serii. Firma Capcom pochwaliła się, że sprzedaż Resident Evil VII: Biohazard przekroczyła 6,8 mln egzemplarzy.

W sierpniowym raporcie wynik gry wynosił 6,6 mln, więc produkcja nadal dobrze radzi sobie na rynku. Obecnie jest to czwarty największy przebój w historii Capcomu. Wyprzedzają go gry Resident Evil 6 (7,4 mln egzemplarzy), Resident Evil 5 (7,5 mln) oraz Monster Hunter: World (14,1 mln). Dystans dzielący Resident Evil VII: Biohazard od piątej i szóstej części serii nie jest więc duży i możliwe, że w przyszłości „siódemka” stanie się najlepiej sprzedającą się odsłoną cyklu.

Co ciekawe, 16% posiadaczy Resident Evil VII: Biohazard, czyli ponad milion osób, zdecydowało się na zabawę w trybie wirtualnej rzeczywistości. Wynik ten jest tym bardziej imponujący, że ta opcja dostępna jest tylko na PlayStation VR. Niestety, na razie nie sprawdziły się doniesienia, że Capcom zamierza udostępnić ten wariant rozgrywki także na PC.

Przypomnijmy, Resident Evil VII: Biohazard ukazało się 24 stycznia 2017 roku na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem i została uznana za powrót serii do formy po rozczarowującej szóstej części. Wersja na PlayStation 4 posiada średnią ocen na poziomie 86%. Gra bardzo spodobała się również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 9.0/10.

Warto na koniec wspomnieć, że w Japonii Resident Evil VII: Biohazard dostępne jest również na Nintendo Switch, ale ta wersja wykorzystuje technologię streamingu i na razie Capcom nie ma w planach udostępnienia jej poza Krajem Kwitnącej Wiśni.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Resident Evil VII: Biohazard – horror potwornie doskonały
  3. Resident Evil VII: Biohazard — kompendium wiedzy